18:21 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Videoklubs

Politika ārpus prezidenta pils

Saņemt īso saiti
15
© Youtube

Latvijas valsts vadītājs piedalās ASEM samita forumā "Āzija – Eiropa" Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā. Video ierakstā redzams, kādos neparastos apstākļos Raimonds Vējonis tikās ar Mongolijas prezidentu Cahjagīnu Elbegdordžu.

ASEM (Asia-Europe Meeting) ir starptautiska organizācija, kas apvieno 53 valstis Āzijā un Eiropā. Tā nodibināta 1996. gadā.

ASEM dalībvalstu iedzīvotāju skaits ir pārsniedzis 4,5 miljardus cilvēku, kopējais IKP sasniedz gandrīz 30 triljonus ASV dolāru. Latvija ASEM pievienojās 2004. gada oktobrī līdz ar Igauniju, Lietuvu un septiņām citām Eiropas Savienības valstīm.
ASEM darbs ir vērsts uz sadarbību politikas un drošības, finanšu un kulturas jomās. ASEM samitā Mongolijā piedalās vairāk nekā 5 tūkstoši delegātu. Tikšanās dalībnieki saskaņo viedokļus globālo jautājumu būtiskākajos aspektos.

Citi video ieraksti

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7