22:16 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Минобороны РФ

Ziemeļu flotes ūdenslīdēji pacēluši no Barenca jūras dibena amerikāņu tanku "Sherman", kas nogrimis 1945. gadā.

Klusā okeāna flotes jūras aviācijas aerodromā Kņeviči Vladivostokā no Murmanskas apgabala nogādāts Lielā Tēvijas kara laiku amerikāņu tanks "Sherman", ko Ziemeļu flotes ūdenslīdēji pacēluši no 1945. gadā Barenca jūrā nogrimušā ASV kravas kuģa "Thomas Donaldson".

1945. gada martā vācu zemūdene palaida torpēdu pret "Thomas Donaldson" pie ieejas Kolas līcī. Transporta kuģa kravā bija aviācijas un bruņutehnikas paraugi, tostarp arī tanki "Sherman", ko ASV valdība piegādāja PSRS no 1942. gada sākuma. Transporta kuģis nogrima līdz ar kravu.

Karabāzes speciālisti Tālajos Austrumos atjaunos amerikāņu tanku, lai tas varētu piedalīties Lielā Tēvijas kara Uzvaras dienas svētkos Primorskas novadā.

Citi video ieraksti

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  8
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  46