15:25 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Video

"Baku Akropoles" labirinti projekta "Ekskursija pa Vēju pilsētu" ietvaros

Saņemt īso saiti
15
© Sputnik. Kamilla Aliyeva

Sputnik Azerbaidžāna piedāvā doties pagātnē un iepazīt krāšņo viduslaiku arhitektūru un interjeru pastaigā pa Baku vecpilsētas (Ičeri Šehera) ielām, cietokšņiem un laukumiem.

Par Ičeri Šeheras vēsturi rakstīts ir daudz, taču, neskatoties uz to, Sputnik Azerbaidžāna piedāvā pastaigāties pa ielām un gluži citādām acīm paskatīties uz jau pazīstamām ielām un mājām.

Pastaigā pa Ičeri Šeheru devāmies kopā ar pazīstamo TV programmu vadītāju, vecpilsētas vēstures pazinēju Rahibu Azeri.

Viņš stāsta, ka Baku ir Azerbaidžānas sirds, bet Ičeri Šehera — Baku galva.

"Tā patiešām ir neparasta vieta. Lai arī vecpilsēta no pārējās Baku atpaliek apmēram par divdesmit gadiem, cietoksnim piemīt neizskaidrojams siltums. Šeit vienmēr valda īpaša atmosfēra," — saka gids.

Pašlaik Ičeri Šehera ir visbiežāk tūristu apmeklētā  vieta Azerbaidžānas galvaspilsētā. Šo vēstures un arhitektūras pieminekli ik gadus apmeklē desmitiem tūkstošu cilvēku — gan viesi, gan vietējie iedzīvotāji.

Citi video ieraksti

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  8
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10