07:37 21 Novembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1059
  • RUB70.7748
EPPA vasara sesija. Foto no arhīva

Krievijā paziņoja par EP budžeta parāda segšanas nosacījumiem

© Photo Council of Europe/ Candice Imbert
Politika
Saņemt īso saiti
47

Šonedēļ EPPA tika pieņemts lēmums par Krievijas delegācijas pilnvaru atjaunošanu.

RĪGA, 30. jūnijs – Sputnik. Krievijas Finanšu ministrijā pastāstīja, ar kādiem nosacījumiem tiks veiktas iemaksas Eiropas Padomes budžetā, vēsta RIA Novosti.

Iestādes vadītāja vietnieks Sergejs Storčaks paziņoja, ka šim nolūkam ir jāizstrādā "ceļu karte". Viņš piebilda, ka kamēr netiks parakstīts attiecīgs dokuments, Maskava nevienam nav neko parādā.

Pēc viņa sacītā, šobrīd notikusi tikai šī jautājuma un summas apspriešana, taču pirms ķeršanās klāt apmaksai, jāsaskaņo maksājuma grafiks, kārtība un maršruts. Storčaks uzsvēra, kolīdz kļūs zināma konkrēta summa, tiks sastādīts grafiks.

"Vai tas būs vienreizējais maksājums, ir atkarīgs no avotiem. Mums vēl ir jāatrod avoti," rezumēja viņš.

Iepriekš Krievijas ĀM norādīja, ka Krievijas delegācijas pilnvaru atjaunošana Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) rada nosacījumus parāda jautājuma risināšanai, kas izveidojies attiecībā uz organizāciju Krievijai. savukārt Valsts domes Starptautiskās komitejas vadītājs Leonīds Sluckis izteica domu, ka iemaksas Eiropas Padomē varētu tikt veiktas līdz šī gada novembrim.

Krievijas atgriešanās EPPA

2014. gadā Krievijas tikai atņemtas bāziskās tiesības EPPA situācijas fonā Ukrainā un Krimas atgriešanās Krievijā dēļ. Atbildes kārtā Maskava pārtrauca dalību sesijās, kā arī apturēja iemaksu veikšanu līdz brīdim, kamēr tās pilnvaras netiks atjaunotas.

Eiropas Padomē atzina, ka organizācija izjūt finanšu grūtības bez Krievijas iemaksām.

Šonedēļ EPPA pieņēma rezolūciju, kura sniedza tiesības Krievijas piedalīties jūnija sesijā, kā arī balsot un uzstāties. Pēcāk tika pieņemts dokuments par Krievijas pilnvaru apstiprināšanu pilnā apjomā.

Pēc temata

Ja sāks runāt par sankcijām – brauksim prom: KF nepacietīs ierobežojumus EPPA
Vienbalsīgi pret Krieviju: Ukrainu un Gruziju EPPA atbalstīja tikai Baltija
EPPA pilnībā apstiprinājusi Krievijas delegācijas pilnvaras
Krievijas delegācija uzaicināta piedalīties EPPA jūnija sesijā

Galvenie temati