05:09 09 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
Bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa

Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju

© Sputnik / Екатерина Чеснокова
Politika
Saņemt īso saiti
29

Lehs Valensa plānoja, ka īstenos savas ieceres otrajā prezidentūras termiņā, taču zaudēja vēlēšanās.

RĪGA, 27. decembris – Sputnik. Bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa paziņoja intervijā RIA Novosti, ka turpinot sevi vainot par to, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju.

Bijušais politiķis norādīja, ka atstāja to otrajam prezidentūras termiņam, taču 1995. gadā vēlēšanās zaudēja. Pēc viņa sacītā, viņam bijušas labas attiecības ar toreizējo Krievijas prezidentu.

"Ar (Borisu) Jeļcinu mēs patiešām būtu panākuši labas attiecības ar Krieviju. Man bija tādi plāni, un ar viņu tas būtu izdevies. Viņš bija atvērts cilvēks. Un mums patiešām būtu citas attiecības, jo mums ir jābūt labām attiecībām," - pateica bijušais prezidents.

Polijai un Krievijai, pēc Valensas domām, pēc iespējas jāvienojas.

"Ja mēs abi strīdamies, tad trešais uz mūsu rēķina pelna," - uzsvēra viņš.

Bijušais Polijas vadītājs uzskata, ka plānu īstenošanai viņam nepietika laika. Pēc viņa sacītā, bija daudz problēmu, kuras viņš atstājis otrajam termiņam, jo bija pārliecināts par savu uzvaru.

Tāpat Valensa izteica viedokli par ASV militārās bāzes izvietošanu Polijā. Pēc viņa teiktā, no militārā viedokļa tas ir bezjēdzīgi, taču "dvēseles mieram" amerikāņu karavīri varētu noderēt".

"Otrkārt, viņi iztērēs mazāk naudas. Tādā ziņā tas ir labi, taču militārā ziņā – bezjēdzīgi," - noslēdza Valensa.

Iepriekš Varšava piedāvāja Vašingtonai izvietot Polijas teritorijā pastāvīgo Amerikas bruņutanku divīziju, uzņemoties izdevumus divu miljardu dolāru apmērā. Par to paziņoja Polijas prezidents Andžejs Duda vizītes laikā ASV.

Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka Amerikas militārās bāzes izvietošana Polijas teritorijā kļūs par Krievija – NATO Pamatakta tiešu pārkāpumu.

Lehs Valensa ieņēma Polija prezidenta amatu no 1990. līdz 1995. gadam. 1995. gada vēlēšanās viņš zaudēja Aleksandram Kvasņevskim. Pēc pieciem gadiem viņš atkal piedalījās prezidenta vēlēšanās, taču ieguva vien 1,4% balsu.

Pēc temata

Maigā okupācija. Kā ASV bāze Polijā ietekmēs spēku līdzsvaru Eiropā
Poļiem apnicis ēst ābolus "par spīti Putinam"

Galvenie temati