13:10 06 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1094
  • RUB70.7798
Vecrīgas panorāma. Foto no arhīva

Aleksejs Medvedevs: sliktās attiecības ar Krieviju novedušas pie katastrofas

© Sputnik / Владимир Песня
Politika
Saņemt īso saiti
81

Saeimas deputāta kandidāts Aleksejs Medvedevs no partijas "Saskaņa" uzskata, ka tranzīta jomā Latvijā izveidojusies katastrofa, ko radījušas sliktās attiecības ar Krieviju.

RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Latvijā izveidojusies katastrofāla situācija tranzīta jomā, ko radījušas sliktās attiecības ar Krieviju, savā video uzrunā Facebook paziņoja Saeimas deputāta kandidāts no partijas "Saskaņa" Aleksejs Medvedevs, vēsta RIA Novosti.

"Kā cilvēks, kurš dzimis un visu mūžu nodzīvojis Ventspilī – pilsētā, kurā galvenais ienākumu avots ir osta, es nevaru klusēt par katastrofālo situāciju, kas izveidojusies mūsu valstī tranzīta jomā. Tranzīta kravu plūsmu straujā samazināšanās negatīvi ietekmē ne tikai ostas pilsētu iedzīvotājus. Tā ietekmē visus mūsu valsts iedzīvotājus."

Politiķis atgādināja, ka 2016. gadā jūras un dzelzceļa transports ienesis valstij 700 miljonus eiro, bet 2018. gadā ienākumi būtiski samazināsies, un tālāk situācija tikai pasliktināsies. Medvedevs pauda pārliecību, ka notiekošais ir tieši saistīts ar Latvijas ārpolitiku.

"Latvijas un Krievijas attiecību saasināšanās burtiski iznīcina vienu no galvenajiem valsts budžeta ienākumu elementiem. Pēdējo gadu laikā Krievija ir uzbūvējusi vairākas jaunas ostas Baltijas jūras reģionā. Šodien mūsu miljoni aiziet turp. Mums jāsaprot, ka Eiropa tik un tā saņems Krievijas kravas. Krievija tās jebkurā gadījumā pārdos un piegādās. Neviens nebūs zaudētājos. Neviens, izņemot Latviju, kura no šīs shēmas jau ir izsvītrota," – sūdzējās politiķis un piebilda, ka vēl joprojām ar kompromisu palīdzību iespējams iziet no pašreizējās situācijas.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas tranzīta nozare ir zaudējusi lielu apjomu kravu, ņemot vērā Krievijas apņemšanos veidot savu infrastruktūru Baltijā un palielināt dzelzceļu caurlaides spēju Ļeņingradas apgabalā. Organizācijas "Baltijas asociācija – transports un loģistika" dati liecina, ka četru gadu laikā dzelzceļa pārvadājumi samazinājušies par 23%, Latvijas ostu apgrozījums – par 16%, tautsaimniecība zaudējusi vismaz 132 miljonus eiro.

Pēc temata

Ekonomikas stāvoklis Krievijā. Paskatīsimies uz īsto Krieviju
Var kļūt par mūsu tirgu: Krievijas graudu ražotāji atspiež malā ES lauksaimniekus
Riekstiņš: Latvijas bizness nenomirs arī bez Krievijas tirgus
Ekonomikas izaugsme neapturēs emigrāciju no Latvijas
Krievijas vēstnieks: importa nomaiņa ir pabeigta, Latvija ir zaudējusi Krievijas tirgu

Galvenie temati