02:16 12 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1379
  • RUB75.5225
Artuss Kaimiņš

Kalnozols iesniedza sūdzību pret Kaimiņu Ētikas komisijā

© Foto: Saeima
Politika
Saņemt īso saiti
50

Saeimas rudens sesijas laikā deputāts Artuss Kaimiņš nosauca deputātu Valdi Kalnozolu par "slimu" un "trako" un ieteica viņam griezties pie ārsta.

RĪGA, 9. janvāris – Sputnik. Saeimas deputāts Valdis Kalnozols (Zaļo un zemnieku savienība) aicina parlamenta Mandātu un ētikas komisiju izvērtēt deputāta Artusa Kaimiņa izteicienus par viņu, sodīt Kaimiņu par rupjiem izteicieniem un pieprasīt, lai tas ņem savus vārdus atpakaļ, raksta portāls Skaties.lv.

"Kopš brīža, kad Artuss Kaimiņš ir kļuvis par Saeimas deputātu, viņš neskaitāmas reizes aizvainojoši un neētiski izteicies par mani un citiem kolēģiem," — paskaidroja komisijas iesniegumā Kalnozols. Viņš precizēja, ka runā par 16. novembra un 7. decembra parlamenta sēdēm, kad Kaimiņš debašu laikā ieteica viņam griezties pie ārsta.

Kā piemēru viņš minējis tādas Kaimiņa replikas kā: "Kad pēdējo reizi savu sievu siti?", "Aizej pie ārsta, ja gribas!", "Tu nodarbojies ar emocionālo vardarbību šeit", "Tu esi slims!", "Un es sapratu, Valdi Kalnozol, manuprāt, jūs tiešām esat traks"," — pastāstīja Kalnozols. (2016. gada martā Saeima deva piekrišanu krimināllietas izskatīšanai pret Kalnozolu par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu. Pēc paša deputāta sacītā, notikušajam esot ģimenes raksturs).

Deputāts lūdz komisijai izvērtēt izteicienus ne vien pret viņu, bet arī pret viņa ģimenes locekļiem.

"Šāda veida uzvedība un personīgi aizskarošu apgalvojumu izteikšana pret mani un pārējiem Saeimas kolēģiem no deputāta Kaimiņa puses jau ir izveidojusies par normālu ikdienas praksi, savukārt brīdī, kad deputāts pārkāpj jebkādas "sarkanās līnijas" un sāk aizskart parlamentāriešu ģimenes locekļus un bērnus, tas ir jāaptur un par to jāsoda nekavējoties," — noslēgumā saka Kalnozols.

Atzīmēsim, ka oktobrī Latvijas Zaļās partijas (LZP) vadība nolēma īslaicīgi izslēgt Kalnozolu no partijas sakarā ar viņa neētisko uzvedību attiecībā pret veselības ministri Andu Čakšu – tostarp, viņš asi izteicās sakarā ar viņas grūtniecību.

Savukārt Kaimiņš rudenī iesniedzis sūdzību Ētikas komisijai par "Vienotības" deputātu Veiko Spolīti, kurš Saeimas sēdes laikā nodemonstrēja aizvainojošu žestu.

Pēc temata

Šnorem netiks atņemts Trīszvaigžņu ordenis sakarā ar izteicienu par utīm
Saeimas komisija izteica brīdinājumu Šnorem par "krievu uti"

Galvenie temati