05:23 17 Janvāris 2018
Tiešraide
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons

Tilersons: kodolprogrammas līgums ar Irānu cietis neveiksmi

© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Politika
Saņemt īso saiti
9

2015. gada jūlijā Teherāna un seši starptautiskie vidutāji vienojās par Irānas kodolprogrammas problēmu risināšanu.

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik. Darījums ar Irānu kodolprogrammas jautājumos cietis neveiksmi, paziņoja ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons, vēsta RIA Novosti.

2015. gada jūlijā Teherāna un seši starptautiskie vidutāji vienojās par Irānas kodolprogrammas problēmu risināšanu. Tolaik puses apstiprināja darbības plānu, kura īstenošana ļaus Irānai atbrīvoties no ANO Drošības Padoes, ASV un Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām.

Tilersons. Foto no arhīva
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Kopējais vispārējais darbības plāns cieš neveiksmi ceļā pie sava mērķa – no kodolieročiem brīvas valsts statusa Irānai. Tas tikai attālina viņu mērķi kļūt par kodolvalsti. Darījums ir neveiksmīga pieeja, kas novedusi mūs pie pašreizējiem neizbēgamajiem draudiem no Ziemeļkorejas puses," – paziņoja Tilersons preses konferencē.

Valsts sekretārs aicināja reaģēt uz Teherānas radītajiem draudiem. Viņaprāt "stratēģiskās pacietības" politika attiecībās ar Irānu izrādījusies "neveiksmīga".

Trešdien Baltā nama oficiālais pārstāvis Šons Spaisers pastāstīja, ka amerikāņu resori 90 dienu laikā izstrādās rekomendācijas Donaldam Trampam jautājumā par kodolprogrammas darījumu ar Irānu. Pēc Spaisera vārdiem, pats prezidents apšauba vienošanās piemērotību.

Pēc temata

ASV Senāts pagarinājis likumu par sankcijām pret Irānu
Putins uzskata, ka Irāna neapdraud ASV
Sergejs Lavrovs: pirmā tikšanās ar Tilersonu bija produktīva
Ķīnas mediji: Tilersons var aizrunāties līdz karam
Ultimāts, draudi vai piedāvājums: ko atvedīs Tilersons uz Maskavu

Galvenie temati