07:39 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
ASV prezidents Donalds Tramps

Trampa reitings prezidenta amatā sarucis līdz minimumam

REUTERS/Jonathan Ernst
Politika
Saņemt īso saiti
9

Amerikāņu skaits, kas atbalsta Donalda Trampa darbību ASV prezidenta amatā samazinājies līdz 37%, pret iestājās 58% respondentu, kuri negatīvi novērtējuši republikāņa prezidentūru.

RĪGA, 20. marts — Sputnik. ASV prezidenta Donalda Trampa reitings, veidots saskaņā ar kompānijas Gallup ikdienas aptaujas datiem, demonstrē minimumu republikāņa atrašanās pie varas laikā. 

No 18. martā notikušās aptaujas rezultātiem izriet, ka Trampa darbību pozitīvi novērtējuši 37% respondentu, negatīvi — 58% aptaujāto. Pirmajā aptaujas dienā, 22.janvārī, Trampa darbības atbalstītāju un pretinieku skaits bija vienāds — 45%.

ASV prezidents Donalds Tramps
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trampam bija zems reitings priekšvēlēšanu kampaņas laikā, taču tas netraucēja viņam uzvarēt Hilariju Klintoni. Trampa uzstāšanās Republikāņu partijas kongresā, kurā viņu oficiāli izvirzīja par kandidātu ASV prezidenta amatam, viņu atbalstīja 58% aptaujāto — tas bija visaugstākais rezultāts priekšvēlēšanu sacīkstes laikā.

Prezidentūras pirmajos mēnešos Trampa reitinga zema tendence saglabājas. Kongresā Trampa atbalsta radītāju paaugstinājums notika pēc viņa 28. februāra uzrunas — sekojošā nedēļā prezidenta darbības atbalstītāju skaitlis svārstījās no 43% līdz 45%.

Kompānija Gallup veido reitingu, pamatojoties uz 1,5 tūkstošu amerikāņu ikdienas telefona aptauju, statistiskās kļūdas robeža pēc kompānijas datiem esot plus mīnus trīs procentpunkti.

Pēc temata

Labi aizmirstais atgriežas: Trampu iepazīstināja ar jauno cīņas plānu pret "Islāma valsti"
Tramps par Putinu: cietais rieksts
Kanclerei desertam: Merkeles un Trampa tikšanās iznākumu komentējis Aleksejs Puškovs

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  17
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7