12:41 13 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1346
  • RUB75.2467
DTR pilsoņu pases

Krievija varētu atcelt rīkojumu par Doņeckas un Luganskas dokumentu atzīšanu

© Sputnik / Игорь Маслов
Politika
Saņemt īso saiti
19

Krievijas vadība varētu atcelt lēmumu par pašpasludināto Doņeckas un Luganskas Tautas Republiku dokumentu atzīšanu, ja Ukraina pilnībā īstenos Minskas protokolos paredzētās darbības.

RĪGA, 17. marts – Sputnik. Maskava varētu atcelt lēmumu par pašpasludināto Doņeckas un Luganskas Tautas Republiku dokumentu atzīšanu, ja Ukraina pilnībā izpildīs Minskas vienošanās, paziņojis Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksandrs Lukaševičs, kura teiktais publicēts Krievijas Ārlietu ministrijas mājaslapā, informē RIA Novosti.

Ukrainas valdībai ir jāatceļ soda operācija, jāatvelk ieroči, jāveic konstitucionālā reforma, paredzot valsts pamatlikumā Donbasa īpašo statusu. Nepieciešams atzīt vietējās vēlēšanas un jāizpilda punkts, kas paredz sociāli ekonomisko sakaru atjaunošanu pilnā apjomā, atgādināja Lukaševičs EDSO padomes sēdē.

Pie tam Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO atzīmēja, ka šonedēļ pieņemtais Kijevas lēmums bloķēt transporta satiksmi ar Donbasu ir nepamatots un neatbilst Minskā pieņemtajiem lēmumiem.

Februāra vidū Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu, kas paredz atsevišķos Doņeckas un Luganskas apgabalu rajonos dzīvojošajiem Ukrainas pilsoņiem un personām bez pilsonības izsniegto dokumentu atzīšanu līdz situācijas politiska noregulējuma panākšanai minētajos rajonos.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja, ka Krievijas vadība izšķīrusies par šo soli, ņemot vērā tikai humānus apsvērumus.

Pēc temata

DTR pieteikusi Kijevai tirdzniecības blokādi
Luganskā paziņojuši, ka ukraiņu diversantus gatavo NATO instruktori
Luganska informē, ka Ukrainas bruņotajām vienībām pievienojušies algotņi
Doņecka un Luganska ieviesušas ārējo pārvaldi Ukrainas uzņēmumos
Ukrainas BS apšaudījuši Doņecku ar smago artilēriju

Galvenie temati