14:34 21 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB73.0040
SVF logo uz SVF ēkas

SVF nosaucis galvenos pasaules ekonomikas apdraudējumus

© Sputnik / Natalia Seliverstova
Ekonomika
Saņemt īso saiti
16

SVFK uzskata, ka pasaules ekonomikas izaugsme pastiprinās un aptver lielāku skaitu valstu, pateicoties straujajai investīciju un tirdzniecības apjoma izaugsmei.

RĪGA, 22. aprīlis — Sputnik. Finansiālās ievainojamības palielināšanās, augošā spriedze tirdzniecībā un ģeopolitikā, kā arī neredzēti lielais starptautiskā parāda līmenis apdraud ekonomikas izaugsmi visā pasaulē, teikts komunikē, kas publicēts saskaņā ar Starptautiskās valūtas un finanšu komitejas sēdes rezultātiem, vēsta RIA Novosti.

Komitejas locekļi uzskata, ka pasaules ekonomikas izaugsme pastiprinās un aptver lielāku skaitu valstu, pateicoties straujajai investīciju un tirdzniecības apjoma izaugsmei. Patlaban ekonomiskās izaugsmes palēnināšanās vai apstāšanās riski ir sabalansēti, taču dažu nākamo ceturkšņu laikā tie pieaugs.

Dokumentā atzīmēts, ka demogrāfiskie faktori un ražošanas atdeves pieauguma zemais temps nākotnē var samazināt augstākas un inkluzīvākas ekonomikas izaugsmes potenciālu.

SVFK ir Starptautiskā Valūtas fonda augstākās pārvaldes struktūras – Pārvaldnieku padomes konsultatīva organizācija. Komiteja pulcējas divreiz gadā. To veido 24 SVF pārvaldnieki, tostarp arī Krievijas parstāvis. Nākamā komitejas sēde ieplānota šī gada 13. oktobrī Indonēzijā.

Pēc temata

SVF: Baltijas valstis gūs priekšrocības globālās sasilšanas rezultātā
Latvijas ekonomika strādā uz sava limita robežas, viņai nav cerību panākt "veco Eiropu"

Galvenie temati