14:40 17 Novembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1346
  • RUB74.9036
Kriptovalūta bitmonēta

Bitmonēta uzstāda jaunu rekordu

© Sputnik / Владимир Астапкович
Ekonomika
Saņemt īso saiti
21

Plkst. 4:40 pēc Latvijas laika Bitfinex biržā bitmonētas cenas diapazons sasniedzis 11 405–12 160 dolārus.

RĪGA, 6. decembris — Sputnik. Biržas rādītāji liecina: pasaulē populārākā kriptovalūta — bitmonēta (bitcoin) — naktī uz trešdienu atjaunoja vēsturisko rekordu. Tā sasniedza 12 160 dolāru atzīmi, vēsta RIA Novosti.

Plkst. 4:40 pēc Latvijas laika Bitfinex biržā bitmonētas cenas diapazons sasniedzis 11 405-12 160 dolārus.

Pagājušajā nedēļa kriptovalūtas cena sāka aktīvu kāpumu, 29. novembrī sasniedzot jaunu vēsturisko rekordu — 11 441 dolāru, pēc tam tās vērtība strauji samazinājās par diviem tūkstošiem. Analītiķi saista to ar treideru ienākumu korekciju pēc jaunā vēsturiskā maksimuma sasniegšanas.

Dažas valstis jau atvērušas savu tirgu kriptovalūtām — digitālajiem instrumentiem, kuru pamatā ir blockchain tehnoloģija. Krievijas  varas iestādes šo jautājumu izvērtē ļoti uzmanīgi. Krievijas Centrālā Banka ne reizi vien paziņojusi par pāragru kriptovalūtu ielaišanu biržās un brīdināja par augstajiem riskiem. Regulators iestājas pret norēķiniem kriptovalūtās un to pielīdzināšanu ārvalstu valūtām, saskatot tajā "finanšu piramīdas" pazīmes.

Iepriekš Vladimirs Putins paziņoja, ka kriptovalūtu tirgus ir jāregulē tā, lai tiktu pasargātas pilsoņu, biznesa un valsts intereses, taču netiktu radītas arī liekas barjeras. Turklāt viņš uzsvēra, ka ir jāizmanto jaunu tehnoloģisku risinājumu priekšrocības banku jomā.

Pēc temata

Uzņēmums Latvijā pirmais Baltijas valstīs pārdod mājokli par bitmonētām
Eksperti stāsta par kiberuzbrukumu iespējamiem mērķiem 2017. gadā
Vai tuvojas bitcoin noriets?

Galvenie temati