RĪGA, 4. marts - Sputnik. RT un "Sputnik" ES teritorijā jāpiemēro pagaidu aizliegums un jānodrošina regulāra uzraudzība, intervijā izdevumam "Politico" paziņojusi Nīderlandes digitālo tehnoloģiju ministre Aleksandra van Hufelena.
Iepriekš Eiropas Savienība aizliedza RT un "Sputnik" signāla un satura izplatīšanu sakarā ar Krievijas veikto Ukrainas demilitarizācijas operāciju. Pēc izdevuma informācijas šo lēmumu atbalstīja visas 27 ES dalībvalstis, tomēr Nīderlande, Vācija un Dānija pauda bažas par to, ka šis pasākums varētu skart vārda brīvību.
Politiķiem, ekspertiem tiesību un mediju jomā, kā arī žurnālistu asociācijām radās daudz jautājumu par RT un "Sputnik" bezprecedenta aizlieguma politiskajām sekām.
"Mums jāmēģina padarīt šo (aizliegumu) pēc iespējas īsāku un tik ilgu, cik tas ir nepieciešams. Tam jākļūst par izņēmumu, jo mēs esam kara stāvoklī," norādīja van Hufelena.
Viņasprāt, svarīgi ir "tuvākajās dienās un nedēļās" pārskatīt pret Krieviju ieviestās sankcijas.
24. februārī agri no rīta Krievija sāka kara operāciju Ukrainas demilitarizācijai un denacifikācijai. Uzrunā Krievijas iedzīvotājiem valsts prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka apstākļi prasa apņēmīgus un tūlītējus soļus, Donbasa tautas republikas vērsušās ar palīdzības lūgumu.
Krievijas prezidents uzsvēra, ka atbildība par asinsizliešanu gulsies uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas. Viņš aicināja Ukrainas kareivjus nepildīt varasvīru noziedzīgās pavēles, nolikt ieročus un doties mājup.
Aizsardzības ministrija uzsvēra, ka Krievijas Bruņotie spēki nepieļauj nekādas raķešu un artilērijas apšaudes vai aviācijas uzlidojumus Ukrainas pilsētām – ar precīzajiem šāviņiem tiek izsista no ierindas militārā infrastruktūra. Civilos iedzīvotājus nekas neapdraud.
Svētdien Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena paziņoja par vairāku Krievijas masu mediju darba bloķēšanu ES teritorijā. Tostarp tiks apturēta RT, "Sputnik" un to meitas struktūru apraide.