RĪGA, 31. maijs — Sputnik. 48% Latvijas iedzīvotāju novērtējuši nogurumu no Covid-19 ar astoņām no desmit ballēm, raksta Bb.lv, balstoties uz "BENU Aptiekas Stresa termometra" rezultātiem, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju Gemius. Aptaujā piedalījās 1747 respondentu.
Salīdzinot ar janvāra aptaujas rezultātiem, nogurums no Covid-19 palielinājās. Gada sākumā spēcīgu nogurumu pandēmijas dēļ izjuta 42% respondentu.
Ļoti augsts noguruma līmenis paliek jauniešu vidū vecumā no 18 līdz 24 gadiem - to izjūt 58% aptaujāto. Vidēju nogurumu – no piecām līdz septiņām ballēm izjūt 28% respondentu, nelielu (1-4 balles) - 24% respondentu.
Spēcīgāku nogurumu salīdzinājumā ar vīriešiem izjūt sievietes. 54% aptaujāto sieviešu novērtēja savu nogurumu no 8 līdz 10 ballēm, savukārt vīriešu vidū šis rādītājs ir 42%. Ja visvairāk no Covid-19 noguruši ir jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, tad vismazākais nogurums ir vecāka gadagājuma cilvēkiem – vecumā no 55 līdz 74 gadiem – 32%.
Komentējot aptaujas rezultātus, psihoterapeits Andris Veselovskis norāda, ka sievietes uztver notiekošo emocionālāk un spēcīgāk apzinās savas emocijas. Attiecībā uz jauniešiem, lai gan viņi mazāk sasaista sevi ar Covid-19 saslimšanas riskiem, viņiem ir ļoti liela vēlme atgriezties pie normālas dzīves.
Kā norāda aptaujas organizatori, lai gan sākās masu vakcinācija pret Covid-19, var konstatēt, ka pandēmijas izraisītais nogurums no ilgstošiem saslimšanas riskiem, ierobežojumiem, izmaiņām ikdienā, stresa, informācijas pārbagātības un klātienes komunikācijas trūkuma turpina palielināties.
Lai tiktu galā ar Covid-19 izraisīto nogurumu, satraukumu un negatīvajām emocijām, 49,9% aptaujāto skatās seriālus un filmas, 48,3% biežāk uzturas svaigā gaisā, 38,1% sazinās ar ģimeni un draugiem, 33,8% klausās mūziku, 22,7% lasa grāmatas, 22,1% iespēju robežās ceļo pa Latviju, 20,6% apgūst jaunas prasmes un hobijus, bet 18,5% biežāk nodarbojas ar sportu.