Forbes novērtēja sankciju perspektīvas pret "Ziemeļu straumi 2"

Pēc Forbes domām, ASV pazaudēs vienu no argumentiem pret Krievijas gāzes importu, kad Ukraina atgriezīsies enerģijas tirgū.
Sputnik

RĪGA, 31. decembris – Sputnik. Amerikāņu izdevums Forbes uzskata, ka sankcijas pret projektu "Ziemeļu straume 2" netraucēs cauruļvada būvniecībai, vēsta RIA Novosti.

Izdevums atzīmē, ka ASV ir nokavējušas par gadu ar ierobežojošo pasākumu ieviešanu.

"Ziemeļu straume 2" visu laiku bijusi pļauka Ukrainai," atzīmēts rakstā.

Turklāt izdevums pievērš uzmanību, ka kolīdz Ukraina atgriezīsies enerģijas tirgū kā gāzes tranzīta valsts, ASV pazaudēs vienu no argumentiem pret Krievijas gāzes importu, un tad tām būs grūtāk virzīt savas SDG piegādes Eiropā.

"Šīs sankcija ir pietiekami vājas un pārāk novēlotas. Pat Krievijas pretiniekiem tās nepatiks," uzskata izdevums.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā. Jaunais cauruļvads tiks izbūvēts līdzās esošajam - "Ziemeļu straumei". Tas vedīs pa Baltijas jūras dzīlēm un šķērsos Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas teritoriālos ūdeņus vai ekskluzīvās ekonomiskās zonas.

ASV "ellīgās sankcijas": kāpēc Krievijai par tām nav jāuztraucas

Pret cauruļvadu iebilst Polija, Latvija, Lietuva un Ukraina, kas nevēlas zaudēt Krievijas gāzes tranzīta nestos ienākumus. "Ziemeļu straumei 2" šķēršļus liek arī ASV, jo plāno piegādāt Eiropai savu sašķidrināto dabasgāzi. Lietuva un Latvija uzskata, ka projekts ir politizēts un neatbalsta to.

Kremlis jau vairākkārt norādījis, ka "Ziemeļu straume 2" ir komerciāls, nevis politisks projekts. Tā mērķis – Eiropas enerģētiskās drošības celšana, kura pēc valsts apvērsuma Kijevā 2014. gadā kļuvusi par Ukrainas politisko kaprīžu ķīlnieci.

"Ziemeļu straumi 2" atbalsta Vācija un Austrija, kas vēlas nodrošināt stabilas degvielas piegādes, kā arī Norvēģija, kuras valdībai pieder 30% kompānijas "Kvaerner", projekta būvuzņēmēja, akciju.