21:27 17 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1113
  • RUB71.1371
Siļķes, foto no arhīva

Krievija atgrieza Latvijai 19 tonnas skumbriju vienas siļķu kastes dēļ

CC0 / pixabay
Krievijā
Saņemt īso saiti
140

Uz Kazahstānu tranzītā caur Krieviju centās aizvest skumbrijas partiju, kurā izrādījās kaste ar cita veida zivīm, turklāt bez dokumentiem.

RĪGA, 2. aprīlis – Sputnik. "Rosseļhoznadzor" pārvaldes darbinieki neielaida Krievijā 19 tonnas saldētu skumbriju, jo vienai no partijas kastēm nebija marķējuma, tiek ziņots pārvaldes mājaslapā. Krava tika atgriezta Latvijai, no kurienes tā arī bija ieradusies.

Norvēģijas uzņēmuma saražotā zivju partija brauca no Latvijas teritorijas uz Kazahstānu caur Krieviju. Krievijas un Latvijas robežas posmā, automobiļu robežkontroles punktā "Ubiļinka", "Rosseļhoznadzor" inspektori, veicot kravas pārbaudi, atklāja vienu 21,3 kilogramus smagu kasti ar svaigi saldētām zivīm (provizoriski, tās bija siļķes) bez marķējuma etiķetes ar informāciju par preces nosaukumu, ražošanas datumu, derīguma termiņu, ražotājuzņēmumu, izcelsmes valsti un uzglabāšanas nosacījumiem. Tāpat atklātajām zivīm nebija veterināro un preču transportēšanas dokumentu, kuri apstiprina tās drošību un izcelsmi.

Preces ievešana Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas teritorijā tika aizliegta, noformēta deklarācija par kravas atgriešanu, teikts pārvaldes paziņojumā.

Sputnik Latvija vairākkārt rakstīja par mēģinājumiem ievest no Latvijas Krievijā pārtikas produktus bez pienācīgā kārtībā noformētiem dokumentiem. Piemēram, šī gada janvārī "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijai cūkgaļas tauku partiju sakarā ar nepareizu marķējumu un veterinārā sertifikāta prasību neizpildīšanu no ES eksportētiem gaļas produktiem. Turklāt, valsts inspektori konstatēja, ka pārvadājamai produkcijai trūkst marķējums krievu valodā.

Iepakotās rozes. Foto no arhīva
© Sputnik / Илья Питалев

Pērnā gada decembrī "Rosseļhoznadzor" speciālisti aizliedza ievest no Latvijas teritorijas 19,46 tonnas Grieķijas kivi. Dokumentu pārbaudes laikā noskaidrojās, ka nav ziņu par drošu kivi izcelsmi. Grieķijas fitosanitārais sertifikāts neiekļāva apstiprinājumu, ka augļi ražoti zonās un vietās, kur nav karantīnas kaitīgo organismu.

Iepriekš Krievija atgrieza Latvijai 1680 tonnu sojas miltu partiju pēc tam, kad produktā tika konstatētas dokumentos neiekļautas ģenētiski modificētas sojas līnijas.

Pēc temata

Krievijā iznīcināta Latvijas desa un Igaunijas siers
Mediji: Lietuvas tirgotāji "maskē" ES augļus, lai pārdotu tos Krievijai
Krievija iznīcinās igauņu ķilavas
Neloģiskā loģistika: "Rosseļhoznadzor" aizliedza caur Latviju reeksportētos ābolus
Krievija var attiecināt dubultu aizliegumu uz Baltijas šprotēm

Galvenie temati