18:30 15 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
BPLA Global Hawk Block 40. Foto no arhīva

Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA

© Sputnik / Алексей Витвицкий
Krievijā
Saņemt īso saiti
96

Rietumu kara apgabala kareivji demonstrēja vienību mijiedarbību kaujai tuvos apstākļos: domājamā pretinieka gaisa un sauszemes uzbrukuma atvairīšanā piedalījās vairāki tūkstoši karavīru un vairāk nekā 300 smagās tehnikas vienības.

RĪGA, 25. februāris — Sputnik. Krievijas armijas Rietumu kara apgabala motorizēto strēlnieku vienības ar bruņutransportieru atbalstu iemācījušās iznīcināt nosacītā pretinieka bezpilota lidaparātus, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz izdevumu "Rossijskaja gazeta".

Rietumu kara apgabala vadība informēja, ka Voroņežas apgabalā bija organizētas vairāku posmu eksperimentālās mācības. Vispirms nosacītā pretinieka avangarda patruļas tika ievilinātas uguns "maisā", kur tās likvidēja artilērija. Pretinieks pacēla gaisā BPLA-kamikadze, kuru uzdevums bija atrast un iznīcināt komandpunktu.

Sarkanais laukums
© Sputnik / Григорий Сысоев

Ķīmiskās aizsardzības vienības piesedza mobilo štābu ar dūmu aizsegu, pa to laiku radioelektroniskās cīņas speciālisti bloķēja dronu vadības kanālus, bet motorizēto strēlnieku vienību kareivji ar viņu rīcībā nodotajiem ieročiem notrieca vairākus lidaparātus.

Izdevums vēsta, ka atvairīts arī kaujinieku uzbrukums štābam. Diversantus tēloja speciālo uzdevumu vienības kareivji no Tambovas brigādes.

Eksperimentālās mācības noritēja septiņas dienas Rietumu kara apgabala komandiera ģenerālpulkveža Aleksandra Žuravļova vadībā. Tās noslēdzās 24. februārī. Manevros piedalījās aptuveni 2 tūkst. karavīru un vairāk nekā 300 militārās tehnikas vienības.

Iepriekš vēstīts, ka Krievija veic plašu armijas, aviācijas un flotes bruņojuma uzlabošanu. Tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas un bruņojums, tiek pārbaudīti pretinieka likvidēšanas jaunie līdzekļi.

Piemēram, 2018. gada decembrī Krievijas Aizsardzības ministrija noslēdza ilgtermiņa līgumu par bruņoto spēku taktisko posmu pārvaldes vienotās sistēmas komplektu piegādi.

Krievijas jaunā kaujas pārvaldes vienotā sistēma aptver 11 apakšsistēmas, kas cita starpā ļauj kontrolēt radioelektroniskās cīņās sistēmas, artilēriju, PGA, inženiertehnisko un materiāltehnisko nodrošinājumu, kā arī vienotu informācijas tīklu, kurā integrēti dažādi sakaru līdzekļi.

Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Aleksejs Krivoručko informēja, ka līdz šim kontrakti par tamlīdzīgu sistēmu izstrādi Krievijas vēsturē vēl nav noslēgti.

Pēc temata

Krievijas zenītartilēristi apšauda "mežacūkas" ar S-400 "Triumf"
Kurš kuru: ASV raksta NATO un Krievijas kara scenāriju Baltijas teritorijā
Kāpēc Zviedrijas gaisa spēkiem nepieciešama izlūkošana Kaļiņingradas apkaimē
Nevajag tracināt: Krievijas korvete izpildīs raķešu apšaudes Baltijas jūrā

Galvenie temati