14:56 20 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1207
  • RUB71.7360
ASV GKS stratēģiskais izlūkošanas bezpilota lidaparāts RQ-4B-30 Global Hawk

ASV bezpilota lidaparāts veicis izlūkošanu pie Krimas krastiem

CC0 / Robert Sullivan / RQ-4 "Global Hawk"
Krievijā
Saņemt īso saiti
54

Pirmdien pie Krievijas krastiem Melnajā jūrā reģistrēta bezpilota lidaparāta izlūkdarbība, kā arī fiksēta ASV JKS pretzemūdeņu patruļas lidmašīna.

RĪGA, 8. janvāris - Sputnik. ASV Gaisa kara spēku stratēģiskais izlūkošanas bezpilota lidaparāts RQ-4B-30 Global Hawk pirmdien veicis izlūkošanu pie Krimas krastiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz monitoringa resursa PlaneRadar publikāciju Twitter.

Portāla rīcībā esošie dati liecina, ka BPLA pirmdienas rītā izlidojis no aviācijas bāzes Sigonella Itālijā un devies uz saskarsmes līniju Donbasā. Tās pašas dienas vakarā lidaparāts sāka izlūkošanas lidojumu gar Krievijas Melnās jūras krastu un pietuvojies krasta līnijai Sevastopoles rajonā 33 km attālumā. Pl. 23:00 tas devies uz bāzes aerodromu.

Tajā pašā dienā pie Krimas krastiem reģistrēta ASV JKS pretzemūdeņu patruļas lidmašīna Boeing P-8A Poseidon. Tā noslēdza misiju pl. 22.50 pēc Maskavas laika (pl. 21:50 pēc Latvijas laika – red.).

Pēdējā laikā ārvalstu izlūkošanas lidmašīnu un BPLA aktivitāte pie Krievijas robežām ir ievērojami pieaugusi – lidaparātu klātbūtne reģistrēta gan Krimas un Krasnodaras novada rajonā, gan arī pie valsts rietumu robežām.

Krievijas Aizsardzības ministrija vairākkārt ieteikusi Vašingtonai atteikties no šāda veida operācijām, taču Pentagons rekomendācijas noraidījis.

Pēc temata

Rietumos apstiprina ASV gatavošanos bakterioloģiskajam karam
Pie Krievijas robežām novērots ASV bezpilota lidaparāts
Donalds Tramps informējis par valsts izstāšanos no INF līguma
ASV gatavojas karam, ANO Ģenerālasamblejas sēdē paziņoja Krievijas diplomāts

Galvenie temati