00:43 23 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
SOK galvenā mītne Lozannā

SOK lēmums: Tretjakovs nevarēs sacensties ar Dukuru Olimpiādē

© Sputnik / Антон Денисов
Krievijā
Saņemt īso saiti
Dopinga lieta (32)
38

Sporta arbitrāžas tiesas attaisnotie Krievijas sportisti nesaņems ielūgumus Ziemas Olimpiādei Phjončhanā neitrālu atlētu statusā.

RĪGA, 5. februāris – Sputnik. Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) komisija atteikusies nosūtīt uzaicinājumus uz Olimpiādi Phjončhanā 15 Krievijas sportistiem, kurus attaisnojusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS), tiek ziņots SOK mājaslapas preses paziņojumā.

CAS apmierināja 28 Krievijas sportistu apelācijas par SOK lēmumu par viņu mūža atstādināšanu no Olimpiādēm un Soču Spēļu rezultātu anulēšanu. Sankcijas pret šiem atlētiem ir atceltas, viņu rezultāti Olimpiādē 2014 atjaunoti. Krievijas Olimpiskā komiteja lūgusi SOK atsūtīt uzaicinājumu 15 cilvēkiem no šo 28 sportistu skaita: 13 sportistiem un diviem treneriem.

Nosūtīt papildu uzaicinājumus lūguši sekojošajiem sportistiem: Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai, Marijai Orlovai (visi ir skeletonisti), Aleksandram Legkovam, Jevgēnijam Belovam, Maksimam Viļegžaņinam, Aleksandram Bessmertiham, Jevgēnijai Šapovalovai, Nataļjai Matvejevai (visi ir slēpotāji), Olgai Fatkuļinai, Aleksandram Rumjancevam, Artjomam Kuzņecovam (visi ir ātrslidotāji), Tatjanai Ivanovai (kamaniņu sports).

Pēc komisijas domām, CAS lēmums nav atcēlis šiem sportistiem aizdomas par dopinga lietošanu.

Decembrī Starptautiskā olimpiskā komiteja paziņoja, ka "tīri" Krievijas sportisti tika pielaisti dalībai Ziemas Olimpiskajās spēlēs, taču tikai ar olimpisko karogu un ar noteiktu nosacījumu izpildīšanu "sportists-olimpietis no Krievijas" (OAR) statusā.

Temats:
Dopinga lieta (32)

Pēc temata

Krievijas Olimpiskās komitejas vadītājs uzskata, ka SOK lēmums pieņemts spiediena ietekmē
SOK atstādināja Krieviju no dalības Olimpiādē Phjončhanā
SOK prezidents: taisnīgums nav saistīts ar politiku

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  9
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  56