15:51 16 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1424
  • RUB76.6722
Dzelzceļa stacija

Eksperts: ar šādu Latvijas politiku diez vai varētu cerēt uz tranzītu no Krievijas

© Sputnik / Виталий Аньков
Krievijā
Saņemt īso saiti
97

Latvijas ostas paliek bez peļņas varas iestāžu politisko aizspriedumu dēļ.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Acīmredzama nedraudzīga politika attiecībā pret Krieviju neļauj Baltijas valstīm cerēt uz tranzītkravu plūsmu no Krievijas, paziņoja FBA "Ekonomika segodņa" Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, Sanktpēterburgas Valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs.

Saskaņā ar pērnā gada rezultātiem Baltijas tranzīts uzrāda neapmierinošus rezultātus, tostarp, kravu apgrozījums Latvijas ostās samazinājies līdz 35,03 miljoniem tonnu – tas ir par 11,3% mazāk nekā 2016. gadā. Taču Baltijas valstīs uzskata, ka Krievijai ir pienākums uzturēt ar tām tirdzniecības un ekonomiskās attiecības visos virzienos, neskatoties uz atklāti negatīvu retoriku, atzīmē Meževičs.

"Krievijas pozīcija šajā jautājumā tika noteikta pietiekami skaidri – naidīga politika paredz samērā pieticīgus ekonomiskus sakarus. No Baltijas valstu puses būtu kļūdaini cerēt uz kravu plūsmu saglabāšanos, ņemot vērā absolūti mežonīgu politisko aizspriedumainumu," — uzsvēra eksperts.

Reģiona valstis jau ir zaudējušas ievērojamu kravu apjomu Krievijas ieceru dēļ attīstīt savu infrastruktūru Baltijā, kā arī palielināt Ļeņingradas apgabala dzelzceļu caurlaides spēju.

Krievija novirzījusi no Baltijas ostām naftu un lielāko daļu savu naftas produktu uz savām ostām Ustjlugā un Primorskā. Šobrīd Latvijas ostās tiek pārkrauts pietiekami liels ogļu apjoms, kā arī neliels Krievijas graudu, koka šķeldu, lopbarības raugu, ķīmisko kravu un minerālvielu daudzums.

Krievija ir spiesta izmantot Baltijas ostas dažām specifiskām kravām, kurām nepietiek Krievijas jaudas, piebilda analītiķis.

Pēc temata

Latvija ir sapratusi, ka Krievija pilda solījumus samazināt tranzītu
Antāne par Latvijas tranzītu: nākamgad būs vēl sliktāk
Lemešonoks: katrs vagons no Krievijas atgādina par Latvijas tranzīta agoniju
Būt vai nebūt tranzītam: Latvija meklē 95 miljonus dzelzceļam
Latviju biedē ar ogļu tranzīta galu

Galvenie temati