03:23 12 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Policijas automašīna Krievijā

Maskavā aizturēti nesankcionētas akcijas dalībnieki

© Sputnik / Eugene Biatov
Krievijā
Saņemt īso saiti
24

Vismaz simt cilvēki atkal izgāja Tverskaja ielā Krievijas galvaspilsētas centrā. Nesankcionētas akcijas gaitā policija aizturēja vairākus cilvēkus par sabiedriskās kārtības traucēšanu.

RĪGA, 3. aprīlis — Sputnik. Par nesankcionētu akciju Maskavas centrā tika aizturēti, pēc dažādām aplēsēm, no 20 līdz 40 cilvēki.

Kā teikts paziņojumā Krievijas IeM vietnē, svētdien Maskavā par sabiedriskās kārtības traucēšanu policijas darbinieki aizturējuši 29 cilvēkus Tverskaja ielas rajonā. Aizturētie nogādāti teritoriālās policijas nodaļās administratīvo protokolu sastādīšanai.

Vairāki izdevumu ziņoja, ka nesankcionētajā akcijā piedalījušies ap 100-150 cilvēku. Kā pavēstīja informācijas avots kārtībsargājošās iestādēs, aizturēto skaits pārsniedzis 40 cilvēku. Oficiālu apstiprinājumu šai informācijai nav.

Iepriekš kārtības sargi brīdināja par nesankcionēto akciju sekām Krievijas galvaspilsētā un reģionos. Aicinājumi piedalīties bija publicēti sociālajos tīklos. Patlaban izmeklēšanas iestādes noskaidro personas, kuras izplatījušas internetā aicinājumus sarīkot masu nekārtības, ir ierosināta krimināllieta.

© Ruptly .
Lavrovs par Rietumu reakciju pēc nesankcionētajām akcijām Krievijā

Pirms nedēļas, 26. martā, policija aizturēja vairākus nesankcionēta gājiena dalībniekus Krievijas galvaspilsētas centrā. Pēc kārtības sargājošo iestāžu informācijas, akcijā piedalījušies 6 līdz 8 tūkstoši cilvēku. Opozīcijas akcija nebija saskaņota ar Maskavas varām. Gājiena organizatori, starp kuriem bija Korupcijas apkarošanas fonda vadītājs Aleksejs Navaļnijs, atteicās no piedāvātā laukuma Sokoļņiku parkā.

ASV valsts departaments nosodīja policijas rīcību attiecībā uz "miermīlīgiem protestētājiem" un aicināja nekavējoties atbrīvot aizturētos. Kremlis rīkotāju aicinājumus iziet Maskavas centra ielās nosauca par provokāciju. Krievijas Sabiedriskās palātas pārstāvis Maksims Grigorjevs, kurš uzturējās nesankcionētās akcijas rajonā kā novērotājs, paziņoja, ka gājiena dalībnieki uzvedās provokatīvi attiecībā pret policiju.

Pēc temata

ES pārmet Minskai demokrātisko saistību pārkāpšanu
Lietuvas tiesa aizmuguriski notiesājusi bijušo OMON darbinieku par "agresiju" pret valsti
Krievijas ĀM pauž neizpratni par Rietumu klusēšanu par protestiem Francijā
Simoņana pastāstījusi par Sputnik darbinieku nopratināšanām Baltijā

Galvenie temati