07:46 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Krievijas pase

Mediji ziņo: vīlušies Eiropā krievi atgriežas dzimtenē

© RIA Novosti.
Krievijā
Saņemt īso saiti
112

Tautieši atgriežas Krievijā, pateicoties brīvprātīgās atgriešanās atbalsta programmai.

RĪGA, 9. marts — Sputnik. Aptuveni 150 tūkstoši krievu pērn atgriezušies dzimtenē no ārzemēm, turklāt katrs piektais atbraucis no ES, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Izvestija".

"Atgriešanās tendence ir acīmredzama, jo es personīgi pazīstu vairāk nekā 20 cilvēkus, kuri plāno pārcelties uz Krieviju," — laikrakstam pastāstīja vīrietis, kurš nodzīvojis Parīzē vairāk nekā 20 gadus.

"Vācijā es sapratu, ka man ir daudz mazāk perspektīvu atrast darbu, nekā Krievijā," — atzīmēja cits Krievijas iedzīvotājs, kurš atgriezies dzimtenē pēc 12 Vācijā nodzīvotiem gadiem.

Analītiķi prognozē, ka cilvēku skaits, kuri vēlēsies pamest ES un pārcelties atpakaļ uz Krieviju, pieaugs. Tas notiks tādā gadījumā, ja politiskā situācija Eiropā neuzlabosies.

Pēc temata

Igaunijā izmērīts rusofobijas grāds
Daudzi eiropieši mācās krievu valodu
Krievijas parlaments izskata iespējas vienkāršot pilsonības piešķiršanu ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  18
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7