07:48 22 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB74.3534
Dolāru pārbaude. Foto no arhīva

Pasaules Banka uzlabo Krievijas ekonomikas lejupslīdes prognozi 2016. gadam

© Sputnik / Максим Богодвид
Krievijā
Saņemt īso saiti
45

Pasaules Banka aprīļa ziņojumā globālo naftas cenu krituma dēļ pasliktināja ekonomikas lejupslīdes prognozi Krievijā 2016. gadam līdz 1,9% no decembra rādītāja – 0,7%.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik. Pasaules Banka uzlaboja Krievijas ekonomikas lejupslīdes prognozi par 0,7 procentpunktiem – līdz kritumam 1,2% apmērā. Prognoze 2017. gadam ir uzlabota par 0,3 procentpunktiem – līdz IKP pieaugumam 1,4% apmērā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz bankas Global Economic Prospects jūnija pārskatu.

Bankas infografika apliecina, ka 2018. gadā Krievijas IKP pieaugs par 1,8%.

Iepriekšējais Pasaules Bankas ziņojums tika publicēts aprīlī. Toreiz eksperti pasliktināja Krievijas ekonomikas lejupslīdes prognozi 2016. gadam līdz 1,9% (decembrī — 0,7%). Analītiķu pesimisma iemesls bija pasaules naftas cenu kritums. Vienlaikus 2017. gadā bija plānots IKP pieauguma par 1,1%.

Pasaules Banka ir specializēta ANO iestāde, kas izveidota ar starptautiskās ekonomiskās attīstības mērķi. Kopā ar SVF tā ir viena no vadošajām starptautiskajām finanšu organizācijām.

Nesen savas prognozes par Krievijas ekonomikas lejupslīdi uzlaboja arī Šveices banka Credit Suisse. Pēc šveiciešu domām, valsts IKP samazināsies tikai par 0,3% nevis par 1,5%, kā tika ieplānots iepriekš.

Līdz šim Krievijas ekonomikas atjaunošanu prognozēja arī starptautiskās reitingu aģentūras Moody ’ s Investors Service eksperti. Jaunajā organizācijas ziņojumā teikts, ka kritums var beigties viena vai divu ceturkšņu laikā.

Pēc temata

Rekordliels sods: par ko ABLV Banka samaksās 3 miljonus eiro
FKTK pieprasa regulāras banku pārbaudes naudas atmazgāšanas jautājumos
Bankas meklē politiski nozīmīgas personas
Bankas darbinieces romāns par miljons dolāriem

Galvenie temati