00:57 19 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas Ekonomiskās universitātes mācību korpuss

Krievijas Ekonomiskās universitātes diploms garantē darba vietu

© Wikipedia/ Brateevsky
Krievijā
Saņemt īso saiti
41

Kāpēc studenti no visas pasaules ierodas studēt Pļehanova vārdā nosauktās KEU Starptautiskajā biznesa un pasaules ekonomikas skolā? To zināja stāstīt fakultātes dekāne Nadežda Ponomarjova.

Pļehanova vārdā nosauktās Krievijas Ekonomiskās universitātes Starptautiskās biznesa un pasaules ekonomikas skolas dekāne Nadežda Ponomarjova pastāstīja Sputnik, kas ir dubultā diploma programma, ar ko atšķiras profesors pedagogs no studenta pedagoga, cik valodas ir jāapgūst bakalaura grāda ieguvējam, kurš vēlas kļūt par pasaules līmeņa ekspertu.

— Kādas iespējas paver fakultāte "Starptautiskā biznesa un pasaules ekonomikas skola" abiturientiem, kuri ierodas, piemēram, no ārvalstīm?

— Pirmkārt, studijas pie mums rit angļu valodā. Tā ir vērā ņemama priekšrocība, jo, sēžot lekcijās,  starptautiskās komandas sastāvā piedaloties dažādās intelektuālās viktorīnās vai izskatot biznesa situācijas, jūs turpināt pilnveidot valodas zināšanas.

Bakalaura programmai jūs varat pievienot vēl divas Eiropas tautu valodas vai apgūt ķīniešu valodu, ja ir vēlēšanās. Vēlāk tas palīdzēs iejusties mācību procesā kādā no piecdesmit divām Austrumeiropas vai Rietumeiropas augstskolām vai pilnvērtīgi stažēties starptautiskā kompānijā.

Piedāvājam arī tādu priekšrocību, kā iespēju studēt "dubultā diploma" programmā gandrīz visās vadošajās ārvalstu universitātēs (mūsu partneru iestādēs), kur gada laikā tiek apgūtas profila mācību disciplīnas, un ievērojami paplašinās gan profesionālais redzesloks, gan zināšanas.

Tātad ārvalstu studentiem, tostarp arī pēcpadomju valstu pilsoņiem Krievijas Ekonomiskā universitāte piedāvā iespēju paplašināt savas zināšanas, pateicoties studijām Krievijā, turklāt studiju ietvaros students var saņemt KEU diplomu un Eiropas augstskolas diplomu.

Šajā gadījumā absolvents saņem ne tikai zināšanas par Krievijas un NVS valstu tirgu specifiku, bet arī precīzi izprot, kā viņa valsts ekonomika un politika, konkrētu kompāniju ekonomiskā darbība tiek izskatīta starptautisko sakaru kontekstā. Tas ir, students iegūst unikālas zināšanas un iemaņas ekonomiskās diplomātijas jomā.

Tādas izglītības instrumenti ir dubulto diplomu programmas – to ietvaros notiek apmācības dažādās svešvalodās, un programmās piedalās vairākas augstskolas.

Bakalaura programmas ietvaros mūsu fakultāte piedāvā studijas programmā "Ekonomika" (profils "Finanses un kredīts" angļu valodā) un programmā "Menedžments" (profils "Mārketings" angļu valodā).

Maģistrantiem piedāvājam programmu "Starptautiskās korporatīvās finanses" angļu valodā, ko uzņēmēju apvienība "Krievijas balsts" 2015. gadā atzina par vienu no labākajām prakses vietām Krievijā, savukārt programma "Starptautiskais novatoriskais menedžments" angļu valodā, kas iekļauta Austrumeiropas 2015. gada maģistra programmu Top-20 (saskaņā ar starptautiskās aģentūras Eduniversal versiju).

– Ko teiksiet par fakultātes pasniedzējiem un absolventu darba perspektīvām?

– "Starptautiskā biznesa skola" (tā agrāk saucās mūsu fakultāte) ilgus gadus sadarbojas ar plaši pazīstamiem starptautiskajiem un Krievijas uzņēmumiem, kas nodrošina iekārtošanu darbā lielākajās Krievijas un starptautiskajās organizācijās, vadošajos konsaltinga, auditoru, investīciju kompānijās: General Motors, Daimler-Chrysler, BMW, IBM, Nestle, Deutsche Bank, Raiffeisenbank, Росбанк.

Vēl vairāk priecājamies, ja mūsu absolventi paši sevi pieņem darbā, uzsākot savu biznesu Krievijā vai aiz tās robežām. Bieži vien viņi zvana uz fakultāti, nāk pie mums un lasa lekcijas vai pašreizējo studentu vietā meklē savus nākošos kolēģus. Tādi gadījumi mūsu fakultātē ir ierasti – tie vēlreiz apliecina diploma kvalitāti un prestižu. Jau divdesmit gadus tas ir pazīstams visā pasaulē ar brendu IBS-Plekhanov.

Daudzi mūsu pasniedzēji apvieno lekciju lasīšanu universitātē ar sekmīgu darbu vadošajos posteņos plaši pazīstamās organizācijās. Piemēram, finanšu bloka disciplīnās lekcijas lasa Robins Džoiss, sertificēts ACCA pasniedzējs; studentus ļoti interesē lekcijas, ko lasa Marina Beļskih, Starptautiskās Biznesa attīstības alianses ģenerāldirektore, Ļubova Maļarevska, "RusMediaGrup" ģenerāldirektora vietniece finanšu jautājumos, un Pāvels Streha, kompānijas "VimpelKom" eksperts.

Dažus vārdus gribu teikt arī par īpašo atmosfēru mūsu fakultātē, ko daudzi uzskata par mūsu know-how.

Vecāko kursu studenti palīdz pirmkursniekiem pārvarēt grūtības un valodas barjeras, uzlabot zināšanas galvenajās disciplīnās. Paši studenti savu pedagoģisko projektu ir nosaukuši par IBS-helper.

Tagad lietderīgo pieredzi ir pārņēmuši ar starptautisko jaukto grupu studenti un projektu komandas, kas ierodas pie mums no visām pasaules malām apmaiņas un dubultā diploma programmu ietvaros.

Pēc temata

Krievijas vēstniecība publicējusi kandidātu sarakstu bezmaksas studijām Krievijā
BFU prorektore par abiturientiem un studentiem no Baltijas valstīm
Latvijas augstskolas pārdod uzturēšanas atļaujas

Galvenie temati