00:19 08 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1094
  • RUB70.7441
SDG

Skultes ostas vadītājs par SDG termināļa būvniecību: sākumā ekoloģija, gāze pēc tam

Lietuvos energetikos ministerija
Latvijā
Saņemt īso saiti
87

Skultes ostas vadībā uzskata, ka principā ir pāragri spriest par to, vai SDG termināļa būvniecība ir iespējama – sākumā ir jāsagaida ekologu slēdziens.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Runāt par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību Skultē varēs tikai pēc projekta ietekmes uz apkārtējo vidi novērtēšanas procedūras beigām, paziņoja Skultes ostas pārvaldnieks Igors Akulovs, raksta aprinkis.lv.

"Ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras laikā ir jāapzina un jāizvērtē daudz dažādi faktori un tikai pēc tam varēs spriest par to, vai šāds projekts vispār ir iespējams," paziņoja Akulovs.

Pēc viņa sacītā, šobrīd projekta autori no Skulte LNG Terminal atbilstoši likumdošanai īsteno ekoloģiskās ietekmes novērtējuma procedūru un veic pirmās sabiedrības apspriešanas attiecīgajās pašvaldībās.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, kompānija Skulte LNG Terminal izstrādā SDG termināļa  un aptuveni 39,5 kilometrus gara gāzesvada projektu līdz Inčukalna gāzes krātuvei. Termināļa platformu plānots izvietot Skultes ostas ziemeļaustrumu akvatorijā, 2,5 kilometru attālumā no krasta. Pazemes gāzesvada garumam jāsastāda 5,5 kilometri, kāpu zonā būs 0,5 kilometri trubas, savukārt sauszemē vēl 33,5 kilometri.

Paredzēts, ka terminālis spēs uzņemt gāzes kuģus ar ietilpību no 40 tūkstošiem līdz 174 tūkstošiem kubikmetru. Saskaņā ar iniciatoru ieceri, tas kļūs par pasaulē lētāko šāda veida termināli.

Pirmās sabiedriskās apspriešanas notika 29. jūnijā, tajās vietējie iedzīvotāji izteica asu neapmierinātību saistībā ar ieceri. Viņi uztraucas, ka terminālis nodarīs nenovēršamu kaitējumu dabai, kā arī ietekmēs cilvēku ikdienu un tūrismu.

Nākamā sabiedriskās apspriešanas kārta notiks 6. jūlijā: plkst. 11:00, Limbažu novada domes zālē un plkst. 15:00, Sējas novada domē.

Pēc temata

Bez Krievijas gāzes neiztikt: kas ceļ traci SDG tirgū Eiropā
Nauda no Gazprom ir svarīgāka: Lietuva nepievienosies Baltijas vienotajam gāzes tirgum
Latvija un Lietuva kopā lūdz ES naudu gāzesvadam
Lētākais pasaulē: Latvijā plānots būvēt SDG termināli par 150 milj. eiro

Galvenie temati