08:10 15 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Starptautiskā lidosta Rīga

Piedāvā pārdēvēt lidostu "Rīga"

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
69

Lidostas pārdēvēšanas iniciatīvas autori uzskata, ka Latvijas sabiedrībai un visai pasaulei ir jāzina par Latvijas būtisko ieguldījumu aviācijā.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv piedāvā nobalsot par lidostas "Rīga" pārdēvēšanu, vēsta Mixnews.lv.

Lidostas pārdēvēšanas iniciatīvas autors Jānis Adijāns piedāvā piešķirt gaisa ostai aviokonstruktora Kārļa Irbīša vārdu. Lidostu piedāvā nosaukt Kārļa Irbīša Starptautiskā lidosta "Rīga".

Iniciatīvas tekstā teikts, ka lidosta ir valsts vizītkarte. Daudzās valstīs tām piešķir izcilu cilvēku vārdus. Un ja galvaspilsētas lidostai piešķir pazīstama aviokonstruktora vārdu, tā iegūs savu seju, savukārt Latvijas sabiedrība un valsts viesi uzzinās par latviešu vērienīgo ieguldījumu pasaules aviācijā.

Mainīt lidostas nosaukumu piedāvā pakāpeniski, vienlaikus izmantojot veco un jauno.

Kārlis Irbītis ir 1904. gadā dzimis latviešu aviokonstruktors. 1939. gadā viņš izstrādāja vieglo iznīcinātāju VEF I-16 ar nesaliekamu šasiju. 1935. gadā – sporta lidmašīnu VEF I-12. Pēc konstruktora Irbīša uzvārda pirmā burta Latvijas lidmašīnu modeļiem bija burts I.

Tāpat Irbītis ir VEF emblēmas un 1933./34. gada radio sezonas radiouztvērēju dizaina autors.

1992. gadā Latvijas Zinātņu akadēmija piešķīra Irbītim goda doktora statusu. Irbīša simtgade tika svinīgi atzīmēta Latvijā. Kaut gan izcilais inženieris mira Kanādā 1997. gadā.

Pēc temata

Lidosta "Rīga" ieņēmusi otro vietu Eiropā pēc izaugsmes tempa
Lidojumā ar visu ģimeni: lidosta Rīga palielinājusi bezmaksas ratiņu skaitu mazuļiem
Linkaits cer atrisināt problēmas ar taksometriem lidostā "Rīga" līdz 1. maijam
Lidostā "Rīga" stājās spēkā jauni stāvvietas noteikumi

Galvenie temati