10:28 21 Jūlijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1226
  • RUB70.7370
Vīrietis roku dzelžos

Policija aizturējusi vainīgo uzbrukumā armijas helikopteram

Sputnik / Евгений Биятов
Latvijā
Saņemt īso saiti
91

Kā paskaidroja policijā, cilvēks teju apžilbināja militāro pilotu acis savas muļķības dēļ – viņš neapzinājās savas rīcības sekas; taču no soda tas neglābšot.

RĪGA, 1. marts – Sputnik. Policijai izdevies aizturēt cilvēku, kurš apžilbināja ar lāzeri Nacionālo bruņoto spēku helikoptera pilotu acis, apstiprināja Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis intervijā LNT.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, piektdien, 22. februārī, NBS helikopters, kurš pārveda smagi ievainotus pacientus no Daugavpils uz Rīgu, divas reizes tika pakļauts lāzera uzbrukumam, lidojot virs Sunākstes pagastam.

Šāda rīcība var novest pie īslaicīgas vai pastāvīgas redzes zaudēšanas un, līdz ar to, lidmašīnas kontroles zaudēšanas.

Izmeklēšanas laikā izdevies noskaidrot, ka uzbrukumā armijas helikopteram vainīgais terorizēja vietējo apkaimju iedzīvotājus, novirzot lāzera starus māju un mašīnu logos.

Kā apstiprināja Ķuzis, policija aizturējusi cilvēku, kurš pastrādāja uzbrukumu armijas helikopteram. To izdevies izdarīt pateicoties informācijai, kura saņemta no vietējiem iedzīvotājiem. Lāzeru šis cilvēks iegādājies veikalā.

Pēc policijas priekšnieka sacītā, šīs darbības bija cilvēka muļķības rezultāts – vainīgais vienkārši nebija apzinājies savas rīcības sekas.

Tagad viņam draud sods no 300 līdz 700 eiro.

Pēc temata

Latvijas armija atsakās no Krievijas helikopteriem
Latvijas armiju mācīs notriekt zemu lidojošus helikopterus
ASV atļāvušas Latvijai iegādāties kaujas helikopterus par 200 miljoniem dolāru
Nezināmas personas traucējušas Latvijas NBS helikopteru darbu
ASV sūta uz Latviju karavīrus un helikopterus

Galvenie temati