01:48 23 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1083
  • RUB72.7560
airBaltic valdes priekšsēdētājs Martins Gauss

Dalībai ēnu dienā airBaltic uzaicināja 107 skolēnus

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
62

Latvijas aviokompānija piedalās Ēnu dienā jau trīspadsmito reizi.

RĪGA, 13. februāris – Sputnik. Dalībai gaidāmajā Ēnu dienā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic atlasījusi 107 skolēnus. Tieši viņi šodien, 13. februārī kļuvuši par 68 kompānijas darbinieku "ēnām" to ikdienas darbā, vēsta pārvadātājs.

Jaunieši var klātienē uzzināt 15 ar aviāciju saistītu profesiju pamatus.

"Mēs lepojamies jau vairākus gadus būt Latvijā vadošais darba devējs transporta nozarē. Mums ir patiess prieks būt daļai no Ēnu dienu iniciatīvas, piedāvājot skolēniem iepazīt moderna un veiksmīga Latvijas uzņēmuma talantīgās komandas ikdienas darbu. Esam gandarīti dalīties ar zināšanām un iedvesmot Latvijas skolēnus savu nākotni saistīt ar aviāciju," - atzīmē airBaltic viceprezidente personāla vadības jautājumos Alīna Roščina.

Kā pastāstīja Ēnu dienas rīkotājs, Junior Achievement Latvia vadītājs Jānis Krievāns, aviācija jau dažu gadu garumā ir viena no vispieprasītākajām nozarēm "ēnotāju" vidū, airBaltic piedalās projektā jau 13. reizi.

"Stjuarta profesija ir starp pieprasītākajām vakancēm – šogad saņemti 250 pieteikumi," - piebilda Krievāns.

Kopumā šogad airBaltic saņēmusi 542 skolēnu pieteikumu dalībai Ēnu dienā. Līdzīgi iepriekšējiem gadiem, šogad vislielākā skolēnu interese vērojama saistībā ar lidmašīnas apkalpojošā personāla un pilotu ikdienas darbu ar mērķi vairāk uzzināt par viņu profesionālajiem pienākumiem. "Ēnotāji" varēs doties lidojumā vienā no aviokompānijas maršrutiem.

Tāpat skolēni Ēnu dienas ietvaros varēs tuvāk iepazīt airBaltic valdes priekšsēdētāja, pilota, stjuarta, lidmašīnas tehniķa, ārkārtas situāciju nodaļas vadītāja, airBaltic Training Centre tehniskā vadītāja, kā arī sociālo tīklu speciālistu, talantu piesaistīšanas un citu aviokompānijas darbinieku ikdienas darbu.

Pēc temata

Aviokompānija airBaltic sūdzas par dispečeru slikto darbu
Kompānija airBaltic pastāstīja, kādus ēdienus izvēlas pasažieri
Martins Gauss: airBaltic plāno kotēšanos biržā

Galvenie temati