00:54 20 Jūnijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1207
  • RUB71.7360
Siguldas bobsleja trase

Olimpiāde 2026 Siguldā: Latvijas pilsēta iekļauta pretendentu sarakstā

© Flickr/ Helmuts R
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Starptautiskā Olimpiskā komiteja pieņēmusi Siguldas un Stokholmas oficiālo pieteikumu 2026. gada Olimpisko spēļu rīkošanai.

RĪGA, 10. oktobris — Sputnik. Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) otrdien, 9. oktobrī, oficiāli iekļāva Siguldu kandidātu sarakstā Olimpiādes 2026 rīkošanai, vēsta Grani.lv.

Latvijas Sigulda un Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma iesniedza Sok savstarpēju pieteikumu. Ja šis duets uzvarēs, tad bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensībām būs jānotiek Siguldas trasē.

Izņemot Siguldas un Stokholmas pieteikumu SOK apstiprināja arī Kanādas Kalgari pilsētas un Itālijas Milānas un Kortina-Djampeco pilsētas pieteikumus.

Sadarbība starp Latvijas Olimpisko komiteju un Siguldas novada pašvaldību un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, no vienas puses, un Olimpiādes 2026 rīkošanas komiteju Stokholmā sākās pēc zviedru iniciatīvas. Latvija saņēma piedāvājumu sarīkot bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensības Siguldas trasē, jo Zviedrijā analoģiskas sporta bāzes nav.

LOK uzsver, ka 1986. gadā uzbūvētā Siguldas trase atbilst starptautisko sacensību rīkošanas augstajiem standartiem. Latvijas kandidatūras izvirzīšana sacensību rīkošanai Siguldā kļūs par stimulu trases modernizācijai, uzskata LOK.

Erzuruma un Soči

Iepriekš tika ziņots, ka Soči arī varētu cerēt uz Ziemas Olimpiādes 2026 uzņemšanu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensībām. Taču tas varētu notikt tikai gadījumā, ja tiks apstiprināts pieteikums Olimpiādes rīkošanai Turcijas provincē Erzuruma.

Pilsēta, kurā norisināsies 2026. gada Ziemas Olimpiskās un Parolimpiskās spēles, tiks izvēlēta Starptautiskās olimpiskās komitejas sesijā 2019. gada septembrī.    

Pēc temata

Olimpiāde kļūst tuvāka: Sigulda gatava uzbūvēt olimpisko ciematu
Tas nav joks: Latvija varētu uzņemt pie sevis Olimpisko uguni

Galvenie temati