08:28 22 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB74.3534
Sagrūstošais Rīgas cirks

Vairāk nekā puse sabiedrisko ēku neatbilst ugunsdrošības prasībām

© Sputnik / Oksana Dzadan
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Sabiedrisko ēku pārbaudes rezultātā Būvniecības valsts kontroles birojs konstatējis dažādus pārkāpumus gandrīz pusei objektu.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Saskaņā ar Būvniecības valsts kontroles biroja datiem, tikai 48% sabiedrisko ēku atrodas labā vai teicamā tehniskā stāvoklī, vēsta rus.lsm.lv.

Šī gada pirmajā pusgadā biroja darbinieki veica 326 ekspluatācijā esošo sabiedrisko ēku pārbaudes. Tika pārbaudīti tādi rādītāji kā mehāniskā noturība un stabilitāte, izmantošanas drošums un vides pieejamība.

Pārbaužu rezultātā noskaidrojies, ka 43% publisko celtņu nepieciešamas dažāda veida remontdarbi, lai paaugstinātu to drošību, 9% ēku atzīti par bīstamiem — daļa no tām stāv tukšas vai ir sabrukušas, savukārt piecas tiek izmantotas, un birojs aizliedza to turpmāko izmantošanu.

Tāpat ēkas izgāja ugunsdrošības pārbaudi, kā rezultātā noskaidrojies, ka prasībām neatbilst 56% sabiedrisko ēku. Dati par šiem pārkāpumiem nodoti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Patvaļīgi būvdarbi tika atklāti katrā trešajā sabiedriskajā ēkā (33%). Pārkāpumi, kas saistīti ar mehānisko noturību un konstrukciju drošumu, konstatēti 28% gadījumu.

Katram sabiedriskās ēkas īpašniekam jāveic tehniskā stāvokļa pārbaude reizi 10 gados. Saskaņā ar Latvijas Ministru Kabineta noteikumu prasībām, tiem, kas neveica attiecīgo pārbaudi pēdējo 10 gadu laikā, ir jāizdara tas līdz 2019. gada 30. septembrim.    

Pēc temata

Zemitāna tilta pārbaude: bīstamas ir tikai margas
Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī
Atkal sastrēgumi: turpināsies Rīgas ielu un tiltu remonts
Salu tilta remonts izmaksās Rīgai vairāk nekā 30 miljonus eiro

Galvenie temati