11:57 18 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Dziesmu un deju svētki

Dziesmu un deju svētkos darba migranti ir aizmirsti

© Foto: Ieva Ābele, Saeima
Latvijā
Saņemt īso saiti
55

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai neienāca prātā izmantot Dziesmu un deju svētkus reemigrācijas projekta attīstībai.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Uz dziesmu svētkiem ieradušies Lielbritānijas latviešu diasporas pārstāvji nepamanīja informāciju par to, kā atgriezties Latvijā un atrast darbu dzimtenē, raksta Skaties.lv.

Februārī Latvijā uzsākts reemigrācijas pilotprojekts. Programmas ietvaros februārī visos Latvijas reģionos darbu sākuši koordinatori. Viņu uzdevums ir veidot saziņu ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, lai noskaidrotu viņu vajadzības un problēmas, kas neļauj atgriezties dzimtenē. Tāpat viņu pienākums ir iespēju robežās sniegt atbalstu šiem cilvēkiem.

Uz Dziesmu un deju svētkiem, tostarp, ieradušies 2 500 latviešu-emigrantu no 21 valsts. Viņu vidū, iespējams, ir tie, kas plāno atgriezties Latvijā uz visiem laikiem. Taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kura ir atbildīga par reemigrācijas plāna pilotprojektu, palaida garām iespēju izmantot šo pasākumu, lai pārliecinātu potenciālos reemigrantus atgriezties un ļaut viņiem saprast, ka valsts ir gatavas par viņiem parūpēties, atzīmē telekanāls LNT.

Vilšanos par to, ka svētkos netika sniegta nekāda informācija par reemigrāciju, pauda deju kolektīva Sakta locekļi no Anglijas Birmingemas. Pēc viņu sacītā, būtu neslikti vismaz saņemt bukletus ar reemigrācijas konsultantu kontaktiem konkrētos reģionos, jo internetā tos nav nemaz tik viegli atrast.

"Kolektīvā iekšienē mēs par to diskutējām, ka no valdības puses nav nekādas iniciatīvas, ka viņi piedāvātu kādu vietu, kur mēs varētu aiziet, painteresēties, pakonsultēties kādā teltī, piemēram, Vērmanes dārzā, kuri ir ļoti liela kustība šobrīd. Zvanījām arī uz ministriju un prasījām, kāpēc nav šādas teltis, un viņi mums atbildēja — diemžēl mēs šo palaidām garām," pastāstīja kolektīva Sakta dalībnieks Kristaps Petrovskis.    

Pēc temata

Izrāde maizes vietā: Dziesmu svētkos neēdina
Pataisīsim Rīgu atkal latvisku: nacionālpatrioti par Dziesmu un deju svētkiem
Drošības policija saista Dziesmu un deju svētkus ar "draudiem no ārvalstīm"
Imants Kalniņš pastāstīja, kas viņam nepatīk Dziesmu svētkos

Galvenie temati