00:41 26 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB72.7646
Latvijas leģionāru parāde par godu Latvijas Republikas dibināšanai 1943. gada 18. novembrī

Latviešu nacionālisti plāno gājienu un sanāksmi Rīgā

CC BY-SA 3.0 / Bundesarchiv
Latvijā
Saņemt īso saiti
59

Latvijas leģionāru piemiņas dienā 16. martā divas nacionālistiskas organizācijas ieplānojušas sarīkot Rīgā gājienu un sanāksmi, citus pieteikumus Rīgas dome nav saņēmusi.

RĪGA, 26. februāris – Sputnik. Saskaņā ar Rīgas domes pārstāves Airas Šmeldes informāciju, pagaidām tikai divas organizācijas iesniegušas pieteikumus pasākumu rīkošanai Rīgā par godu Latvijas leģionāru piemiņas dienai, vēsta Baltnews.lv.

Waffen SS leģionāru un viņu atbalstītāju gājiena laikā Rīgā
© Sputnik / Oksana Dzadan

Nacionālistiskā anti padomju organizācija Daugavas Vanagi plāno sarīkot Latvijas galvaspilsētā gājienu, savukārt biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" – sanāksmi. Zināms, ka Daugavas Vanagu gājienā grasās piedalīties ap simts cilvēkiem. Gājiens sāksies plkst. 11:00 pie Svētā Jāņa baznīcas, un beigsies pie Brīvības pieminekļa.

Tāpat pie Brīvības pieminekļa ieplānota biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" sanāksme, tā ilgs no pulksten septiņiem rītā līdz plkst. 13.00. Sanāksmē plāno piedalīties 20 cilvēki. Šmelde atzīmēja, ka šos abus pieteikumus Rīgas dome vēl neesot izskatījusi. Pieteikumi no citām organizācijām pagaidām nav saņemti.

Pērn vairākas organizācijas, kuras vēlējās sarīkot Rīgā 16. marta pasākumus, vienlaikus iesniedza pieteikumus Rīgas domei jau 9. februārī. Tostarp bija gan Daugavas Vanagi, gan biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam", kā arī Latvijas Antinacistiskā komiteja un vēl viena privātpersona – Kristaps Kašs.

Rusofobijas svētki

Iepriekš politologs un žurnālists Armens Gasparjans radio Sputnik NVS un Baltijas valstu iknedēļas notikumu apskatā paziņoja, ka rusofobijas dambis Latvijā plīsīs tieši 16. martā. Pēc viņa domām, Latvija svinēs šo dienu ar maksimālu patosu, jo valsts varas iestādes uzskata, ka tādējādi spēs ietekmēt vēlētāju noskaņojumu pirms gaidāmajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

Tāpat Gasparjans iepriekš nosauca Leģionāru dienā Rīgā rīkotos pasākumus par briesmīgu zaimošanu un pauda sašutumu par to, ka Eiropas Savienībā cenšas noklusēt nacisma popularizēšanas problēmu Latvijā. Turklāt Gasparjans atzīmēja, ka valstī notikusi jēdzienu maiņa, jo patiesībā latviešu leģionāri negāja cīnīties par Latvijas neatkarību, kā viņiem gribētos domāt, bet gan par Trešo reihu.

Pēc temata

Latvijas antifašistus vajā pēc 16. marta piketa
Okupācijas muzejs prasa 50 tūkstošus Latvijas SS leģionāru piemineklim Belģijā
SS leģionāru upuru pēcteči organizējuši protesta akciju Rīgā
Lavrovs: SS leģionāru gājiens Rīgā – kauns ES un NATO

Galvenie temati