14:09 21 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB73.0040
Vīrietis ieiet Trasta Komercbankas ēkā

Latvija samaksās firmai no Belizas par lēnīgumu

© AFP 2019 / Ilmars Znotins
Latvijā
Saņemt īso saiti
24

Latvija pārāk ilgi izskata lietu par naudas "atmazgāšānu" Trasta komercbanka – ārvalstu investors iesniedzis prasību tiesā un izcīnījis uzvaru.

RĪGA, 7. februāris — Sputnik. Latvijas valstij ir jāizmaksā 137 tūkstoši eiro Belizā reģistrētajai firmai Penomber Management LTD, kas izcīnījusi uzvaru tiesā par pārāk ilgu uzņēmuma līdzekļu aresta termiņu, vēsta Baltic Course.

Kompānijas līdzekļi tika arestēti 2016. gadā kriminālprocesa ietvaros pret Trasta komercbanku, kas tika turēta aizdomās par nelikumīgā ceļā iegūtu līdzekļu legalizāciju. Taču izmeklēšanas gaitā netika noskaidrots, vai nelikumīgie līdzekļi patiešām legalizēti.

Penomber Management LTD iesniedza prasību tiesā, norādot, ka tai nav pieejami naudas līdzekļi vairāk nekā divus gadus, tātad pārsniegts saprātīgais izmeklēšanas termiņš. Pirmās instances tiesa prasību norādīja, bet apelācijas instancē uzņēmuma prasība tika apmierināta daļēji — pieprasīto 218 598 eiro vietā tiesa pieņēma lēmumu par naudas līdzekļu izmaksu Penomber Management LTD 137 379 eiro apmērā.

Vakar valdība apstiprināja līdzekļu piešķiršanu tiesas lēmuma izpildei no budžeta programmas neparedzētiem izdevumiem. Līdz ar tiesas izdevumu segšanu tiks piešķirti 141 280 eiro.

Pēc temata

Kā Latvijai cauri plūst 1% visas pasaules dolāru darījumu
Latvijas bankai nāksies samaksāt naudas sodu – 1 miljonu eiro

Galvenie temati