16:45 16 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1424
  • RUB76.6722
Mācību klasē. Foto no arhīva

Vecāki pasūdzējušies par "krievu" diplomu no klases vadītājas

© Sputnik / Павел Лисицын
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (82)
112

Rīgas domes deputāts lūdz paskaidrot, kādēļ Rīgas 10. vidusskolas saņēmuši pateicības krievu valodā.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Rīgas domes deputāts no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Sandis Riekstiņš publicējis sociālajā tīklā Twitter "diplomu" fotogrāfijas, ar kuriem tiekot apbalvoti Rīgas 10. vidusskolas labākie skolēni.

"Tāda lūk mums integrācija, pat skolēnu vecāki nesaprot!" — uzrakstīja Sandis Riekstiņš.

Savai publikācijai deputāts pievienoja divas "diplomu" kserokopiju fotogrāfijas, ko klases vadītājs izsniedzis skolēniem par labām sekmēm un uzvedību. Spriežot pēc fotogrāfijām, "diplomi" ir vienkārša A4 formāta papīra lapa, kurā uzdrukāti skolēnu vārdi un uzvārdi ar pateicību no klases vadītājas.

Taču šāda iniciatīva acīmredzot izraisīja dažu skolēnu, kā arī Jaunās konservatīvās partijas deputāta nesaprašanu. Sandis Riekstiņš uzskatīja par nepieciešamu uzrakstīt iesniegumu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar lūgumu paskaidrot, kādēļ diplomi uzrakstīti krievu valodā. 

Pēc Rīgas domes deputāta teiktā, viņš esot saņēmis šo informāciju no vecākiem, kuriem skolas vadības rīcība izraisīja nesaprašanu.

Atgādināsim, ka Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs, Krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists Miroslavs Mitrofanovs nesen izteica minējumu, ka labējo nacionālistisko partiju spiediens uz mazākumtautību skolām tikai palielināsies.

"Iespējams, es sabiezēju krāsas, taču, iespējams, ka ar laiku izrakstīs sodus par krievu valodas izmantošanu starpbrīžos. Ja neko nedarīsim, tad labējo nacionālistisko partiju spiediens palielināsies," — noslēgumā sacīja Mitrofanovs.

Un šķiet, Krievu skolu aizstāvības štāba aktīvists it kā būtu to pareģojis.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (82)

Pēc temata

Dāvana zem eglītes: skolotāju lojalitātei izvirzītās prasības atzītas par likumīgām
Latviešu valodas apmācība nav valsts prioritāte
Skolu reforma liks latviešu bērniem sākt runāt krieviski

Galvenie temati