21:14 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
KF prezidenta vēlēšana. Foto no arhīva

Krievija lūdz Latviju sadarboties KF prezidenta pirmstermiņa vēlēšanu organizēšanā

© Sputnik / Виталий Белоусов
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Latvija izskatīs Krievijas lūgumu par pirmstermiņa balsošanas izbraucamo iecirkņu organizēšanu Krievijas prezidenta vēlēšanās.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Latvijā vērsusies Latvijas ĀM ar lūgumu saskaņot izbraucamo pirmstermiņa balsošanas vēlēšanu iecirkņu organizēšanu Krievijas prezidenta vēlēšanās, vēsta mixnews.lv.

Runa ir par izbrauciena balsošanas iecirkņiem 12 Latvijas pilsētās.

Atbilde uz Krievija lūgumu tiks sniegta nākamās nedēļas laikā.

Iepriekš Krievijas Federācijas vēstniecība Igaunijā vērsās ar notu pie Igaunijas Ārlietu ministrijas ar lūgumu atļaut sarīkot balsošanu vairākās pilsētās, kur kompakti dzīvo Krievijas pilsoņi, taču Igaunijas iestāde atbildēja ar atteikumu. Igaunijas ĀM paziņoja, ka vēlēšanu iecirkņi var tikt atvērti tikai Krievijas konsulāro pārstāvniecību teritorijā Tallinā, Tartu, un Narvā.

Tāpat Krievija vērsusies pie Lietuva ar lūgumu palielināt vietu skaitu Krievijas pilsoņu balsošanai. Šobrīd lūgums atrodas izskatīšanas stadijā.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks šī gada 18. martā, oficiāli vēlēšanu kampaņa startēja 18. decembrī. Saskaņā ar Krievijas Konstitūciju, valsts vadītājs tiks ievēlēts uz sešu gadu termiņu ar vienlīdzīgu un tiešu vispārēju slepenu balsošanu.    

Pēc temata

Saeimā tiks nodota petīcija par prezidenta ievēlēšanu visas tautas vēlēšanās
Saeima izskatīs iniciatīvu par tiešajām prezidenta vēlēšanām
Eiropieši noskaidrojuši, kam pateikties par iejaukšanos vēlēšanās

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  7
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  41