06:49 20 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1358
  • RUB73.1062
Zīmējums uz papīra

Latvijas Avīzei nedod mieru Charlie Hebdo slava

CC0 / pixabay
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Diskusijas par izglītības likteni krievu valodā Latvijā jau ne pirmo reizi iedvesmo Latvijas Avīzes karikatūristus uz diezgan šaubīgu mākslas darbu radīšanu.

RĪGA, 17. novembris — Sputnik. Latvijas Avīzes karikatūristi apgūst jaunas virsotnes — šoreiz viņi aizvainojuši bijušo ĀM vadītāju.

Pēc tam, kad bijušais Latvijas ārpolitikas iestādes vadītājs Jānis Jurkāns paziņoja, ka krievu valodai ir augstāka tirgus vērtība, nekā latviešu valodai, daudzi apvainojās un sadusmojās pret viņu.

Vēlāk savā lapā sociālajā tīklā Facebook Jurkāns precizēja, ko viņš bija domājis, sakot, tostarp, sekojošo: "Mums ir jāapzinās, ka mēs dzīvojam globalizācijas laikmetā ar globālu darba tirgu, kur darba vietu visiem nepietiek. Pietiek tikai tiem, kurš ir daudzpusīgi izglītots, pārzina vairākas valodas. Mūsu ģeogrāfija nosaka, ka ir svarīgi zināt krievu valodu — it sevišķi tiem, kas krievus uzskata par mūsu galvenajiem ienaidniekiem."

Taču latviskuma kodolā — Latvijas Avīzē, kurai, izskatās, nedod mieru Charlie Hebdo slava, nespēja savaldīt aizvainojumu. Avīze publicēja savās lapās aizvainojošu karikatūru. Tajā politiķis attēlots, tirgojot sevi Rīgā, Marijas (Čaka) ielā blakus profesionālai prostitūtai. Turklāt bijušais ĀM vadītājs lielās palaistuvei: "Mana tirgus vērtība ir augstāka. Es runāju krieviski, kam un ko vajag!"

Моя рыночная ценность выше. Я говорю на русском кому и что надо!
Mana tirgus vērtība ir augstāka. Es runāju krieviski, kam un ko vajag!

Atgādināsim, ka iepriekš pēc pirmās protesta akcijas par krievu skolu aizstāvību pie Izglītības ministrijas ēkas avīze publicēja aizvainojošu karikatūru attiecībā pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem "Politisko zombiju atgriešanās". Tajā protestētāji pret Kārļa Šadurska reformu attēloti dzīvo miroņu veidolā.

Pēc temata

Jānis Jurkāns: bez latviešu valodas var iztikt
Jurkāns: Latvija nolādēs dienu, kad Krievija kļūs vāja
Latvijas bijušais ārlietu ministrs pastāstīja, kā sankcijas "šauj pa kājām" ES

Galvenie temati