15:08 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Lidl

Jekabpils autoosta netiks nojaukta Lidl celtniecības dēļ

CC0 / DennisM2 / Lidl sign
Latvijā
Saņemt īso saiti
126

Jēkabpilī parādīsies Lidl supermārkets, taču pilsētas dome atteikusies tā dēļ pārcelt uz citu vietu jauno autoostu.

RĪGA, 15. septembris — Sputnik. Vācu supermārketu tīkls Lidl noteikti parādīsies Jēkabpilī, taču tā dēļ pilsētas autoosta netiks pārnesta, vēsta Jēkabpils portāls radio1.lv.

Jēkabpils domes Attīstības un tautsaimniecības komiteja saņēma viena no zemesgabalu īpašnieka vēstuli ar lūgumu izskatīt jautājumu par autoostas nojaukšanu uz pašvaldībai piederošās zemes, lai tās vietā ierīkotu plānotā supermārketa Lidl autostāvvietu.

Deputāti noraidīja priekšlikumu, jo autoosta ir samērā jauna celtne, kura, starp citu, saņēmusi apbalvojumus un atrodas labā tehniskā stāvoklī.

Komitejas priekšsēdētājs Aigars Nitišs paziņoja, ka supermārkets Lidl tiks uzbūvēts pilsētā jebkurā gadījumā un teritorija tam esot. Tāpat viņš izteica priekšlikumu, ka būvniecībai varētu izmantot zemesgabalu, kurā pirms krīzes tika plānots uzbūvēt veikalu K-Rauta, tā kā kompānija Kesko Senukai, kura pārņēma šī tīkla pārvaldi, negrasās būvēt Jēkabpilī tik lielu veikalu.

Latvijas Pārtikas produktu tirgotāju asociācijas direktors Noris Krūzītis iepriekš izteica uzskatu, ka Lidl ienāks Latvijas tirgū, visticamāk, ar desmit veikaliem vienlaicīgi. Par to liecina tīkla pasaules prakse, tostarp, Lietuvā: pērn Lidl atvēra valstī 15 veikalus desmit lielākajās pilsētās.

Pēc temata

Veikalu tīkla Lidl paradokss: zemas cenas kaitē pircējam
Lidl ienākšana Latvijā saasinās konkurenci par darba spēku
Pārtikas aparteīds: Austrumeiropa ir kļuvusi par Briseles "atkritumu spaini"

Galvenie temati