04:50 20 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1294
  • RUB74.7569
Skolotāja. Foto no arhīva

Rīgā trūkst latviešu valodas skolotāju

© Sputnik / Артем Житенев
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Vairākas skolas Rīgā līdz mācību gada sākumam nav atradušas latviešu valodas skolotājus. Citviet Latvijā tiek meklēti bioloģijas un matemātikas skolotāji, savukārt angļu valodas pasniedzēju deficīts jūtams visā valstī.

RĪGA, 1. septembris – Sputnik. Jaunā mācību gada priekšvakarā astoņās pašvaldībās Latvijā trūkst pedagogu, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

Rīgā lielākais vakanču skaits norādīts pirmskolas izglītības iestādēs, pietrūkst vairāk nekā 40 latviešu un vairāk nekā 30 angļu valodas skolotāju.

Ārpus Rīgas trūkst mājturības un tehnoloģijas skolotāju, pirmskolas audzinātāju, bioloģijas, angļu valodas un matemātikas skolotāju, sociālo pedagogu un psihologu. Taču lielākajā daļā (94%) Latvijas pašvaldību pilns pedagogu sastāvs ir nokomplektēts.

Lielākā daļa skolu gatavas jaunajam mācību gadam: 89% pašvaldību ir informējušas, ka celtniecības un remonta darbi mācību iestādēs ir pabeigti vai noslēgsies tuvāko dienu laikā. Līdz 2018. gada sākumam skolu remonts turpināsies 11% pašvaldību.

Pirms mācību gada sākuma reģistrētas un darbu sākušas piecas jaunas izglītības iestādes: divi bērnudārzi, viena interešu izglītības iestāde, Rīgas 1. Privātā tālmācības vidusskola un privātā mūzikas skola Patnis. 10 pamatskolas ir reorganizētas un kļuvušas par sākumskolām, sešas vidusskolas pārvērtušās par pamatskolām.

Pēc temata

Latvijā aizliegti skolu eksāmeni krievu valodā
Šadurskis nosauca izglītības reformas sākuma datumu
Tikai ap 40% skolēnu Rīgā iesaistās interešu izglītības programmās
Mācību iestāžu labiekārtošanai Rīga iztērēs 56 miljonus eiro

Galvenie temati