20:25 19 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Kesko senukai

Tirdzniecības centrs Rīgā konsekventi pārkāpj valodas likumu

CC BY-SA 3.0 / Bearas
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Latviešu valodā sniegtas informācijas trūkumu būvmateriālu veikalā "K Senukai" Valsts valodas centrs uzskata nevis par nevērību, bet gan lietuviešu veikalu tīkla politiku.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Valsts valodas centrs (VVC) konstatējis virkni pārkāpumu būvmateriālu un mājas preču tirdzniecības centra K Senukai darbā, pastāstīja VVC direktors Māris Baltiņš telekanāla LTN pārraidē "900 sekundes".

Viņš paskaidroja, ka Lietuvas uzņēmuma veikalos konstatēts liels skaits pārkāpumu valodas lietojumā instrukcijās, uz etiķetēm un cenu zīmēs. Tie atgādina nevis atsevišķas kļūmes, bet gan uzņēmuma politiku.

Pērnā gada aprīlī "Kesko Senukai" pārņēma no skandināvu akcionāriem astoņus K-rauta veikalus Latvijā. Grupa Kesko strādā astoņās valstīs — Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā. Uzņēmuma vadīto mazumtirdzniecības veikalu tīklu Baltijas valstīs veido 101 dažādu zīmolu veikals.

Māris Baltiņš pastāstīja, ka arī citus uzņēmumus nācies sodīt par necieņu pret valsts valodu. Piemēram, sludinājumu portāls ss.lv tika sodīts ar soda naudu 70 eiro apmērā, par to, ka dāvā iespēju publicēt sludinājumus tikai svešvalodā.

Patlaban turpinās arī process pret kompāniju "Latvijas dzelzceļš", kas atļāvies izvietot informāciju perona tablo Jelgavas stacijā ne tikai latviešu valodā, bet arī svešvalodās. 

Pēc temata

Raimonds Pauls komentējis sūdzību VVC par viņa uzrunu krievu valodā
Daugavpils mērs raksta Facebook latgaļu valodā
Liepājā vidusskolas izlaidums krievu valodā beidzies ar Valsts valodas centra sodu
VVC neiebilst pret informācijas izvietošanu Rīgas skolās arābu valodā

Galvenie temati