07:43 27 Marts 2017
Rīga+ 4°C
Tiešraide
Ministru kabineta sēde

Latvijas iedzīvotāji nosaukuši "nevajadzīgākos" ministrus

© Flickr/ Valsts kanceleja
Latvijā
Saņemt īso saiti
45

Publicēts Latvijas nekompetentāko ministru saraksts.

RĪGA, 14. marts — Sputnik. Aptuveni ceturtā daļa valsts iedzīvotāju it nemaz nelepojas ar savas valdības darbību, un starp ministriem Māra Kučinska valdībā, ko, viņuprāt, nāktos nomainīt, min izgītības ministru Kārli Šadurski, tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču un labklājības ministru Jāni Reiru.

Par to vakar stāstīja laikraksts Diena, atsaucoties uz "Rait Latvija" veikto socioloģisko pētījumu.

24% aptaujāto paziņojuši, ka nevar lepoties ne ar vienu ministru, 12% atzīmēja, ka nomainīt vajadzētu visu Ministru kabinetu. 8% respondentu paziņoja, ka viņiem ir kauns par visiem pašreizējiem Latvijas ministriem.

Par nekompetentāko ministru iedzīvotāji uzskata Kārli Šadurski — par šī ministra darbību kaunas 23% aptaujāto. 18% Latvijas iedzīvotāju viņu uzskata par nekompetentāko.

Tāpat respondenti uzskata, ka posteni Ministru kabinetā jāpamet tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam — 4% balsotu par viņa atstādināšanu, turklāt 7% uzskata, ka atpūtā, lai arī nepelnītā, jāsūta pats Māris Kučinskis.

Uz jautājumu par to, kurš no ministriem par savu veikumu licis kaunēties visvairāk, 24% aptaujāto nosauca Kārli Šadurski, viņam seko premjerministrs Māris Kučinskis (7%), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (5%), veselības ministre Anda Čakša (5%) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (4%).

Visnekompetentāko ministru saraksta augšgalā likts Kārlis Šadurskis (viņu minējuši 12% respondentu), nākamais ir aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (5%). Pa 4% balsu nopelnījuši vairāki valdības locekļi: Dzintars Rasnačs, Anda Čakša, Uldis Augulis, Jānis Reirs, Kaspars Gerhards un pats Māris Kučinskis.

5% respondentu par nekompetentiem uzskata visus ministrus.

Savukārt par gudrākajiem aptaujātie uzskata finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (18%) un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (10%).

Pēc temata

Šī dūkšana kaut ko nozīmē, jeb Edgara Rinkēviča "Trojas truba"
Pie Ministru kabineta notiek protesti pret RPIVA likvidācijas procesu
Izglītības ministrs iesaka sekmēt skolu tīkla reformas, lai rastu līdzekļus pedagogu algām
Kučinska valdībai apritējis viens gads

Galvenie temati

 • Gājiens Minskā Gribas dienas laikā

  Eiropas Savienība norāda, ka Baltkrievijas varasiestāžu rīcība attiecībā uz viedokļu izteiksmes brīvības apspiešanu neatbilst Minskas pasludinātajai valsts demokratizācijas politikai.

  25
 • Aizliegts iebraukt

  Kārtējā ASV sankciju sarakstā iekļauti astoņi Krievijas uzņēmumi. Krievijas ĀM pauda neizpratni par jaunajām sankcijām, savukārt sankciju sarakstā iekļauto kompāniju pārstāvji paziņoja, ka ierobežojumi dāvās papildu stimulu jaunu tirgu meklējumiem.

  18
 • Ķīpsala, Rīgas Tehniskās universitātes ēku komplekss

  Mazā saliņa zem Vanšu tilta, kas reiz deva vien patvērumu zvejniekiem, tagad ir apaugusi ar dambjiem un dažu gadu desmitu laikā pamanījusies sapulcēt virkni svarīgu pilsētas objektu. Pie tam salai ir kāda īpatnība, kas ļauj tai izcelties starp citiem Rīgas rajoniem.

  7