09:09 22 Oktobris 2017
Tiešraide
Puteņa biļetes ir ļoti veiksmīga stratēģija

Puteņa biļetes ir ļoti veiksmīga stratēģija

© Sputnik / Yakov Andreev
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Saistībā ar meteorologu prognozēm par gaidāmo puteni šodien 4. janvārī un rīt 5.janvārī autovadītāji sabiedrisko transportu galvaspilsētā varēs izmantot bez maksas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē. Nepieciešamības gadījumā "puteņa biļešu" periodu pagarinās, par ko tiks ziņots atsevišķi.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. Rīgā ieviestās puteņa biļetes ir ļoti veiksmīga stratēģija, jo katra automašīna, kas nepiedalās satiksmē, palīdz ātrāk atbrīvot Rīgu no sniega, aģentūra LETA citē Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina interviju Latvijas Radio.

Jakrins stāstīja, ka spēcīgā sniegputeņa laikā kopš plkst.3.00 visa pašvaldības ziemas tehnika ir Rīgas ielās, un pašlaik šīs 60 tehnikas vienības veic otro apli pilsētas tīrīšanā.

Ierēdnis pauda viedokli, ka spēcīga puteņa laikā nekas īpaši nav līdzams un braukšana jebkurā gadījumā būs apgrūtināta. Jakrins ir pārliecināts, ka Rīgas ielu uzturētāji savu darbu izdara godam un trīs stundu laikā pēc puteņa galvenās ielas notīra.

Šajā laikā par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta vieglā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Tā saucamā automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.

Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona un autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Tehniskā pase apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā vai pēc tās, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu.

Par "sniega biļešu" tālāku ieviešanu tiks lemts atkarībā no meteoroloģiskajām prognozēm, tādēļ pašvaldība aicina sekot līdzi informācijai.

Pēc temata

Sputnik aicina ziemas ceļojumā pa NVS valstīm un Baltiju
Aukstā sirds: Rīga sniega varā
"Naivie ceļotāji" Krasnojarskā, kur ik uz soļa saskaramies ar vēsturi

Galvenie temati