18:34 15 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Saeimas darbs. Foto no arhīva.

Saeima vienojusies par MUN likmes grozījumiem

© Flickr / Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja
Latvijā
Saņemt īso saiti
17

No 2017. gada 70,4% no MUN ieņēmumiem tiks novirzīti valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā. Savukārt ar 2018. gada 1. janvāri sociālajās iemaksās iecerēts novirzīt 80% no MUN ieņēmumiem.

RĪGA, 21. decembris – Sputnik. Nākamgad mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likme pieaugs līdz 15%, savukārt uzņēmumiem ar mazu apgrozījumu — līdz 12%, informē LETA.

To paredz vakar Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi MUN likumā, kas nosaka, ka turpmāk MUN likme būs 15%, tomēr uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 7000 eiro gadā tiks piemērota 12% MUN likme. Šāds izņēmums darbosies tikai 2017. gadā.

Likumprojektu atbalstīja 78 deputāti, tostarp "Vienotības" parlamentārieši. Iepriekš koalīcijā nebija izdevies panākt vienošanos par nodokļu politikas izmaiņām.

Vienojoties par zemāku MUN likmi mazajiem uzņēmumiem, tika daļēji atbalstīti opozīcijas politisko spēku – "Saskaņas" un "No sirds Latvijai" – ierosinājumi.

Vienlaikus deputāti šodien noraidīja "Vienotības" iesniegtos priekšlikumus, kas ļautu uzņēmumiem izvēlēties – maksāt sociālās iemaksas par visiem darbiniekiem un MUN likmi 5%, vai arī tikai MUN likmi 15%.

Top grozījumi noteikumos par kontrolpirkumiem. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Nosakot MUN likmi 15% apmērā, no 2017. gada 70,4% no MUN ieņēmumiem tiks novirzīti valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā. Savukārt ar 2018. gada 1. janvāri sociālajās iemaksās iecerēts novirzīt 80% no MUN ieņēmumiem.

Šīs izmaiņas saistītas ar ieceri pagaidām atteikties no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.

Pašlaik MUN likme ir 9%, bet nākamgad to bija iecerēts samazināt līdz 5%.

Kā ziņots, Saeima šodien pieņēma vēl vienu likumu, nosakot, ka MUN režīms darbosies vēl gadu pēc tam, kad spēkā stāsies jauns regulējums mazajiem uzņēmumiem. Tāpat likuma izmaiņas paredz atteikties no nozaru ierobežojuma, kurās var darboties mikrouzņēmumi.

Pēc temata

Koalīcija un opozīcija atbalsta atteikšanos no minimālajām sociālajām iemaksām
Finanšu ministrija: Mikrouzņēmumu nodokļa palielināšanas dēļ minimālās sociālās iemaksas augs par 62%
Izmaiņas sociālās apdrošināšanas iemaksu likmēs 2017. gadam

Galvenie temati