21:36 12 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1346
  • RUB75.2467
Par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu notiesāti divi Krievijas iedzīvotāji

Par Latvijas robežas nelikumīgu šķērsošanu notiesāti divi Krievijas iedzīvotāji

© Sputnik / Ruslan Krivobok
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Krievijas iedzīvotājiem, kuri vēlējās doties peļņā uz Vāciju un centās šķērsot Latvijas robežu, piespriesta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem. Nelegālie migranti vēl joprojām izmanto Latviju kā tranzīta punktu ceļā uz Rietumeiropas valstīm.

RĪGA, 1. jūlijs  – Sputnik. Alūksnes rajona tiesa piespriedusi diviem Krievijas pilsoņiem brīvības atņemšanu uz četriem mēnešiem par Latvijas valsts robežas nelegālu šķērsošanu.

Mediji informē, ka 2016. gada 8. jūnijā apsūdzētie bez ceļošanai derīgiem dokumentiem grupā nelegāli šķērsojuši Latvijas valsts robežu ar mērķi doties darba meklējumos uz Vāciju. 15. jūnijā krimināllieta tika nodota Alūksnes rajona tiesā.

"Tāpat tiesa noteikusi papildsodu – izraidīšanu no Latvijas un ieceļošanas aizliegumu uz trim gadiem," – ziņo mediji, atsaucoties uz tiesas spriedumu.

Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Par šo pārkāpumu likums paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu arestu, piespiedu darbus vai naudas sodu.

Migranti nokļūst Latvijā, šķērsojot divas ārējās robežas – no Krievijas un Baltkrievijas. Tikai retais nelegālais migrants šķērso robežu ar mērķi apmesties uz dzīvi Latvijā. Labākas dzīves meklētāji izmanto valsti, lai nokļūtu Rietumeiropā vai Skandināvijā. Visbiežāk Latvijas un Krievijas robežu šķērso vjetnamieši, taču mēdz gadīties arī Krievijas iedzīvotāji.

Pēc temata

Igaunija vēlas norobežoties no Latvijas
Iekšlietu ministrs: austrumu robežas nostiprināšanai nepieciešami 80 miljoni eiro
Robežas remontam trūkst naudas

Galvenie temati