08:46 26 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Omskas apgabala Bobrovkas ciema iedzīvotāji svin Līgo svētkus.

Rinkēvičs cer uz ārvalstu latviešu palīdzību

© Sputnik / Алексей Мальгавко
Latvijā
Saņemt īso saiti
85

Ārlietu ministrs uzskata latviešu diasporu ārvalstīs "par vēl neizmantotu potenciālu".

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Ārzemēs dzīvojošie latviešu uzņēmēji var palīdzēt pašmāju eksportam atrast izeju uz jauniem tirgiem, – paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Eiropas Latviešu apvienības pārstāvjiem, vēsta LETA.

Ministrs atzīmēja, ka Latvijas simtgades svētkiem ir jākļūst par svētkiem visiem latviešiem visā pasaulē, un Ārlietu ministrija īpaši rūpēsies, lai ārpus Latvijas mūsu valsts vārds izskanētu kā vēstījums par to, ka Latvija ir Eiropas kopīgās vēstures daļa.

"Latvijas simtgadē ir jānostiprina mūsu valstiskuma apziņa un jāapvieno mūsu tautieši. Tāpēc ir svarīga aktīvās diasporas iesaiste, kura palīdzētu rast individuālu pieeju, lai uzrunātu mūsu daudzos tautiešus pasaulē," uzsvēra Rinkēvičs.

PBLA pārstāvji pastāstīja, ka pašlaik rit aktīvs Pasaules latviešu ekonomikas un inovācijas foruma organizatoriskais darbs, kas 2016. gada decembrī norisināsies Austrālijas pilsētā Melburnā. PBLA aicināja Latvijas valdību aktīvi piedalīties šajā forumā.

Vietas, kur dzīvo cilvēki, kas runā latviešu valodā. Pieci iemesli, kāpēc būtu jāapgūst šī valoda,  un seši latviešu valodas prasmes līmeņi, kas noderēs darbā
© Sputnik / Ekaterina Starova

 

 

Pēc temata

Rinkēvičs norāda: migrācijas krīze apdraud ES pastāvēšanu
Cik cilvēki ir pametuši Latviju
Ardievu, Latvija: iedzīvotāji joprojām pamet valsti
Latviešu valoda Maskavā: to mācās gan bērni, gan pieaugušie

Galvenie temati