16:43 21 Novembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1421
  • RUB75.0039
Taisnās tiesas dieviete Temīda. Foto no arhīva

Uzsākts kriminālprocess lietā par nacionālismu Twitter tīklā

© Flickr / Rae Allen
Latvijā
Saņemt īso saiti
66

Ģenerālprokuratūra saņēmusi iesniegumu par to, ka lietotājs "@nacionaalisti" latviešu vidē sistemātiski propagandē ar vardarbību saistītu nepatiku pret Krieviju, krieviem, ebrejiem, musulmaņiem, melnādainajiem un homoseksuālistiem.

RĪGA, 14. marts — Sputnik. Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu saistībā ar Twitter lietotāja "@nacionaalisti" izteikumiem, kas ietver nacionālā naida kurināšanas pazīmes. Par to aģentūru LETA informējusi DP preses sekretāre Līga Pētersone.

Iesniegumu Ģenerālprokuratūrā šajā jautājumā iesniedzis biedrības "Russkaja Zarja" pārstāvis Illarions Girss.

Girss norādījis, ka lietotājs "@nacionaalisti" sistemātiski propagandē vardarbību un naidu pret Krieviju, krieviem, ebrejiem, melnādainajiem, musulmaņiem un homoseksuālistiem. Turklāt uzsvēra Girss, lietotāja publikācijās konstatēts aicinājums uz genocīdu, kā arī tā attaisnošanas pazīmes.

Lietotājs šogad vairākkārt publicējis nacistiska rakstura ierakstus. Piemēram, viņš apgalvoja, ka krievi nav jāārstē, ebreji ir jālikvidē un krieviem un ebrejiem esot nepieciešama eitanāzija.

Baltijas valstīs vērojamo iecietīgo attieksmi pret neonacisma atdzimšanu, par ko kautrīgi klusē Eiropas Savienība un ASV, savā uzrunā ANO Cilvēktiesību padomes 31. sesijā pieminēja arī KF ĀMS vadītājs Sergejs Lavrovs.

"Mēs nedrīkstam aizmirst, ka mūsdienu tiesību aizsardzības sistēma ir izveidojusies, pateicoties uzvarai pār nacismu Otrajā pasaules karā," — toreiz sacīja Lavrovs.

Pēc temata

Lavrovs pastāstījis par rusofobo noskaņojumu Baltijas valstīs
Lavrovs: Baltijas valstīs atdzimst neonacisms. Rietumi klusē
Maksims Koptelovs: joks, nevis aicinājums gāzt varu
Latvijas Nepilsoņu kongress: spriedums Koptelovam ir absurds un cietsirdīgs

Galvenie temati