15:15 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Migranti gaida reģistrāciju. Foto no arhīva

Kučinskis: Latvijai izdosies integrēt bēgļus sabiedrībā

© REUTERS/ Fabrizio Bensch
Latvijā
Saņemt īso saiti
23

Latvija arī turpmāk uzņems bēgļus, - valdības galva Māris Kučinskis paziņoja pec tikšanās ar Baltijas valstu premjeriem.

RĪGA, 28. feb — Sputnik. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis piektdien, tiekoties ar Baltijas valstu premjerministriem, apsprieda politiku patvēruma meklētāju jautājumā.

"Pirmās ģimenes vieš cerības, ka spēsim Latvijā integrētus," atzina Kučinskis.

"Mēs pieskārāmies problēmas cēloņiem, jo miers Sīrijā un citās valstīs ir recepte, kas būtu nepieciešama, lai šis jautājums vairs nebūtu tik aktuāls," — paziņoja Kučinskis.

Viņš norāda, ka Latvija ir gatava turpināt bēgļu uzņemšanu. Pašlaik valstī uzturas tikai seši imigranti.

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass atzīmēja, ka Igaunija  no savas puses ir gatava darīt visu iespējamo, lai piedalītos bēgļu pārdalē Eiropas valstu starpā.

"Es ticu, ka šī vienošanās mūsu valstij ir pa spēkam. Piekrītu, ka ir jābūt nopietnam darbam, lai praksē viss izdotos," viņš uzsvēra.

Pirmie seši bēgļi – Sīrijas un Eritrejas iedzīvotāji Latvijā ieradās februāra sākumā. Saskaņā ar plānu, Latvijai ir jāuzņem 737 bēgļi. Lielākoties tie būs Sīrijas un Eritrejas iedzīvotāji.

Valdības pieņemtajā deklarācijā norādīts, ka Latvija neuzņems vēl lielāku skaitu bēgļu no Eiropas valstīm, ja šāds pasākums valstij tiks piedāvāts.

ES pierobežas aģentūra Frontex norāda, ka 2015. gadā Eiropas Savienībā ieradušies 1,8 miljoni migrantu. Lielākā daļa no viņiem no Turcijas dodas uz Grieķiju, lai pēc tam nokļūtu citās ES valstīs.

Pēc temata

Kultūras ministre cer uz bēgļu vēlmi iesaistīties valsts dzīvē
Latvija: aukstums un nabadzība pret bēgļiem
Der Standart: valodas jautājums Latvijā dzīvojošos sašķeļ, bēgļi - satuvina
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  3
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10