15:16 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Bēgļi. Foto no arhīva

Kultūras ministre cer uz bēgļu vēlmi iesaistīties valsts dzīvē

© REUTERS/ Fabrizio Bensch
Latvijā
Saņemt īso saiti
12

Latvija ir pieņēmusi uz imigrantu integrāciju vērstu pasākumu kompleksu, atgādināja Dace Melbārde, taču svarīga ir arī pašu bēgļu vēlme piedalīties valsts kultūras dzīvē un iepazīt tās tradīcijas.

RĪGA, 24.feb — Sputnik. Kultūras ministre Dace Melbārde uzskata bēgļu pašmotivāciju par svarīgu veiksmīgas integrācijas elementu, ziņo aģentūra LETA.

Ministre norāda, ka Latvija ir izlēmusi veikt vairākus pasākumus, lai izveidotu bēgļiem labvēlīgu vidi, taču integrācija ir abpusējs process.

"No vienas puses, ir valsts pienākumi un iedzīvotāju intereses, bet, no otras, patvēruma meklētāju motivācija iesaistīties valsts dzīvē, pieņemt kultūru un tradīcijas," — atzīst Melbārde LNT raidījumā "900 sekundes".

Ministre atgādināja, ka ir pieņemts rīcības plāns, kas paredz imigrantu integrācijas pasākumus: valsts valodas, vēstures, kultūras apgūšana, juridiskā un psiholoģiskā palīdzība, palīdzība mājokļa un darba meklējumos.

Pēc Melbārdes domām, bēgļi, ar kuru uzņemšanu pašlaik nodarbojas Latvija, varētu būt vairāk ieinteresēti integrācijā, nekā atsevišķas personas, kas Latvijā ieradušās pēc Otrā pasaules kara.

Pirmie seši bēgļi no Sīrijas un Eritrejas ieradās Latvijā no Grieķijas februāra sākumā. Saskaņā ar ES kvotām, Latvija divu gadu laikā uzņems 531 patvēruma meklētāju.

Valdības deklarācijā norādīts, ka Latvija nevēlas pieņemt papildu bēgļus no Eiropas Savienības valstīm, ja šāds lūgums izskanēs. Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars paziņojis, ka marta sākumā Latvijas pārstāvji dosies uz Grieķiju, lai atlasītu nākamo patvēruma meklētāju grupu.

Pēc temata

Iedzīvotāji baidās no bēgļiem vairāk nekā no teroristu uzbrukumiem un kara
Latvija: aukstums un nabadzība pret bēgļiem
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi
Der Standart: valodas jautājums Latvijā dzīvojošos sašķeļ, bēgļi - satuvina

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  4
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10