20:39 19 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Demonstrācija pret bēgļu uzņemšanu. Foto no arhīva

Iedzīvotāji baidās no bēgļiem vairāk nekā no teroristu uzbrukumiem un kara

© REUTERS / Michael Dalder
Latvijā
Saņemt īso saiti
69

Vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju par galveno problēmu Eiropā uzskata imigrācijas krīzi. Par to, ka kontinentā var pietrūkt ūdens un pārtikas, pārdzīvo tikai nedaudz vairāk nekā 5% aptaujāto.

RĪGA, 17.feb — Sputnik. Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka par lielāko izaicinājumu Eiropai jaunajā gadsimtā ir kļuvusi imigrācijas krīze, ziņo aģentūra LETA, balstoties uz socioloģisko pētījumu rezultātiem.

Pēc Rīgas Juridiskās augstskolas un pētījumu centra SKDS aptaujas rezultātiem, 63,2% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata bēgļu krīzi par visbīstamākajiem draudiem Eiropas kontinentā.

Vairāk nekā puse (53,6%) aptaujāto uzskata, ka Eiropu apdraud terorisms. Trešo vietu ieņem karš un politiskā nestabilitāte Eiropā un pasaulē.

Ceturtā respondentu daļa norādīja, ka Eiropai draud finansiāli ekonomiskā krīze, gandrīz 20% minēja nabadzību un sociālo nevienlīdzību.

Nedaudz mazāk kā 20% aptaujāto atzīmēja cilvēku pamattiesību un brīvības ierobežošanu, taču par pārtikas vai ūdens trūkumu kontinentā uztraucas 5,1% aptaujāto.

Globālo krīzi varētu daļēji atrisināt starpvalstu vienošanās ceļā, uzskata 58,1% iedzīvotāju. 20,9% respondentu ir pārliecināti par pretējo.

Bēgļi. Foto no arhīva
© Sputnik / Sergey Stroitelev

Aptuveni trešdaļa aptaujāto uzskata, ka valsts rīkojas tikai savās interesēs un neievēro globālo krīžu risināšanas pamatprincipus.

Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele uzskata, ka krīzes pasaulē ir bijušas vienmēr, taču mūsdienu globalizācijas apstākļos cilvēkiem šķiet, ka ik rītu parādās jauna krīze.

Saskaņā ar Frontex aģentūras datiem 2015. gadā Eiropas Savienībā ieradušies vairāk nekā 1,2 miljoni imigrantu. Eiropas Komisija paziņojusi, ka pašreizējā migrācijas krīze ir lielākā pasaulē kopš Otrā pasaules kara.

Kas sagaida bēgļus Latvijā
© Sputnik / Ekaterina Starova

 

Pēc temata

Latvija: aukstums un nabadzība pret bēgļiem
Rīga sagaida bēgļus: pikets, policijas aizsargķiveres un valodu kursi
Rīga protestē pret bēgļu uzņemšanu
Zviedrijas neonacisti aicina izrēķināties ar bēgļu bērniem

Galvenie temati