09:11 18 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Lietuva

Lietuva kļuvusi par Baltijas valstu līderi eksporta izaugsmes ziņā

Baltijā
Saņemt īso saiti
18

Šī gada piecos mēnešos Lietuvas rādītājs izaudzis par 10% un sasniedza 12 miljardus eiro.

RĪGA, 18. jūlijs – Sputnik. Lietuva kļuvusi par Baltijas valstu līderi eksporta izaugsmes ziņā periodā no janvāra līdz maijam, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Eurostat datiem.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, šī gada piecos mēnešos Lietuvas rādītājs izaudzis par 10% un sasniedza 12 miljardus eiro.

​Savukārt Latvijā eksports palielinājies par 2%, līdz 5,6 miljardiem eiro, savukārt Igaunijā – par 7%, līdz 6,2 miljardiem eiro. Taču Latvijas un Lietuvas imports pieaudzis par 8% - attiecīgi līdz 6,8 miljardiem un 13,2 miljardiem. Igaunijā šis rādītājs palielinājies par 4% - līdz 6,8 miljardiem eiro.

Sašķidrinātās dabasgāzes bunkurētājkuģis. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Дружинин

Tirdzniecības deficīts Lietuvā un LAtivjā sasniedzis vienādu atzīmi – 1,2 miljardus eiro. Igaunijā tas sastādījis 0,6 miljardus.

Iepriekš Eiropas Komisija publicēja ekonomisko prognozi Lietuvai, saskaņā ar kuru Baltijas republikas ekonomika var pieaugt par 3,1%, kas ir par 0,4% vairāk, nekā bija cerēts.

Aprīlī Starptautiskais valūtas fonds (SVF) paziņoja, ka Lietuvas ekonomikas izaugsme šogad var kļūt par lēnāko Baltijas valstu vidū.

Pēc temata

Nesalda dzīve: kādus produktus mēs zaudēsim globālās sasilšanas rezultātā
Ceturtā daļa Latvijas produktu eksporta tiek nosūtīta uz Krieviju
No Saldus līdz Smiltenei: kur Latvijā ir laba dzīve
Kaut kas ir jādara ar demogrāfiju: SVF brīdina Latviju par izaugsmes tempa kritumu

Galvenie temati