17:38 22 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1104
  • RUB73.1897
Pircējs lielveikalā. Foto no arhīva

Lietuvā kļuvis dārgāks patēriņa grozs

© Sputnik / Константин Чалабов
Baltijā
Saņemt īso saiti
69

Lielveikalu zīmolu un atsevišķu ražotāju cenu starpība tagad ir milzīga.

RĪGA, 11. februāris – Sputnik. Pēc ilga cenu stabilizācijas perioda Lietuvā no jauna augušas patēriņa preču cenas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz portālu Pricer.lt.

Janvārī vidējā patēriņa groza cena sasniedza 38,36 eiro. Pēdējo divu gadu laikā veiktie pētījumi liecina, ka šis rādītājs ir viens no augstākajiem.

"Samazinot lētāko produktu cenas, lielveikali, iespējams, cenšas kompensēt peļņas starpību uz populārāko zīmolu cenu rēķina. Lielveikalu zīmolu un atsevišķu ražotāju cenu starpība tagad ir milzīga," – vēstīja portāls.

Dažkārt firmas produkta cena var pārsniegt lētākā produkta cenu vairāk nekā divas reizes. Piemēram, parasta 400 g smaga 30% trekna krējuma bundžiņa maksā 0,85 eiro, bet krējums Dvaro – 1,89 eiro. Kilograms vislētākā 9% bieziena maksā 2,50 eiro, bet markas Dvaro biezpiens – 5,88 eiro.

Atzīmēts, ka lētākais patēriņa preču grozs bija pieejams veikalos Norfa  (37,23 eiro) un IKI (37,57 eiro), savukārt augstākās cenas bija redzamas interneta veikalā Barbora (39,21 eiro) un Rimi (39,58 eiro).

Iepriekš Lietuvas Tieslietu ministrija informēja, ka valsts iedzīvotāji par dažām precēm maksā vairāk nekā patērētāji citās Eiropas Savienības valstīs.

2017. gadā produktu, preču un pakalpojumu cenas Lietuvā pietuvojušās Eiropas kopējam līmenim, dažās pozīcijās tās ir augstākas nekā vidējās cenas ES. Pie tam iedzīvotāju ienākumu līmenis ierindojies vienā no pēdējām vietām starp 28 Eiropas Savienības valstīm.

Pēc temata

Krieviete māca dāņus ekonomēt pārtiku
Produkti nemaz nav tik slikti: Lietuva atkāpjas "pārtikas aparteīda" lietā
Izsalkuši, taču brīvi: miljoniem amerikāņu trūkst naudas pārtikai
Noskaidrojies, kādas summas Latvijā atvēl pārtikai un alkoholam

Galvenie temati